Hlavní obsah
Foto: Dělej, co tě baví

Meziškolní konference naučí studenty prezentovat a diskutovat

Osvojit si umění prezentace, obhajovat své názory i diskutovat na úrovni. Tuto možnost nabízí středoškolákům již 7. ročník Meziškolní konference pořádaný organizací Dělej, co tě baví, z.ú. Konat se bude 21. února v Praze v Mramorovém sále České spořitelny za účasti českého zástupce Evropské komise.

Foto: Dělej, co tě baví
Meziškolní konference naučí studenty prezentovat a diskutovat

Snahou organizace Dělej, co tě baví je motivovat děti a mládež k rozvíjení vlastní osobnosti. K tomu patří i naučit se mluvit před lidmi, prezentovat slušně své názory a umět si je obhájit v diskusi.

Vybraní studenti středních škol si právě toto mohou vyzkoušet na pražské Meziškolní konferenci na čtyřech různorodých tématech: Vím, jaké mám možnosti studovat a pracovat v Evropě?, Mobilní aplikace a moje motivace ke sportu aneb Proč se vůbec hýbat?, Digitální studium aneb já a „digi svět“,Hi stranger, how do you feel in the Czech republic?

„Studenty vybíráme z opravdu velké řady zájemců. Tentokrát dostane příležitost více než 20 studentů z 10 různých středních škol,“ uvedla za organizátory Jiřina Faloutová, ředitelka projektu Dělej, co tě baví.

Mimo to na konferenci vystoupí Petr Naske z Ústavu národního vzdělávání a předseda Jednoty školských informatiků. Jeho přednáška se bude týkat aktuálního tématu digitálního vzdělávání. Příspěvek zástupce Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra zase studentům představí možnosti studia sportovních oborů.

Hlavním partnerem konference je Zastoupení Evropské komise v ČR, které na akci představí možnosti využívání programů EU určených právě mladým, jako jsou Erasmus+, Evropa pro občany nebo nově také dobrovolnickou iniciativu Evropský sbor solidarity. Dalšími partnery jsou Magistrát hlavního města Prahy, Centrum pro talentovanou mládež a Pražské centrum primární prevence a obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius.

Meziškolní konference se koná ve středu 21. února od 9:30 do 16:00 hodin v Mramorovém sále České spořitelny v Praze.

Další informace na www.delejcotebavi.com

O pořadateli

Dělej, co tě baví z.ú. je nezisková organizace motivující děti a mládež k pohybu, kreativitě, rozvíjení vlastní osobnosti. Svou aktivitou hledá rovnováhu mezi rychle se šířícími lákadly digitálního světa a tolik potřebnou fyzickou aktivitou dnešních dětí. Právě díky častým akcím zaměřených na sport a kreativitu se snaží o návrat dětí k přirozenému pohybu.

Další snahou organizace je zábavnou formou šířit mezi děti a mládež základní hodnoty, které je následně formují k jejich zdravému rozvoji a proaktivnímu přístupu ke svému okolí. Hlavní motto, o které se nezisková organizace opírá ve všech svých činnostech, je sociální rovnost, zdravý, slušný přístup k životu, a ohleduplnost k přírodě.

O programu Erasmus+

Vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších.

Další informace na: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_cs. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků