Hlavní obsah
Zástupci čtyř univerzit z Česka, Německa a Slovinska se poprvé sešli na MVŠO Foto: Šárka Štveráková

Mezinárodní spolupráce čtyř vysokých škol na unikátním projektu odstartovala v Olomouci

Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO) hostila partnerské univerzity, jež se v rámci Erasmus+ podílí na mezinárodním projektu Spatial Exploration of Economic Data: methods of interdisciplinary analytics (SPATIONOMY).

Zástupci čtyř univerzit z Česka, Německa a Slovinska se poprvé sešli na MVŠO Foto: Šárka Štveráková
Mezinárodní spolupráce čtyř vysokých škol na unikátním projektu odstartovala v Olomouci

Hlavními tématy setkání byly především management a celkový průběh projektu. „Setkání všech zástupců v Olomouci bylo velmi efektivní a také příjemné,“ uvedla Polona Tominc, řešitelka projektu z partnerské univerzity v Mariboru.

„V roce 2016 obdržela Národní agentura 24 žádostí o grant. Za Českou republiku byly financovány čtyři z nich. Naše žádost byla mezi těmito čtyřmi, což považujeme za velký úspěch,“ uvedla Lenka Říhovská, administrátorka projektu.

Do projektu, který odstartoval v září tohoto akademického roku a který potrvá tři roky, jsou zapojeny čtyři vysoké školy – MVŠO, Univerzita Palackého v Olomouci, Ruhr-Universität Bochum a University of Maribor.

„Cílem je vytvořit platformu pro vzájemné sdílení znalostí a dovedností mezi obory geoinformatika a ekonomie. Projekt je příležitostí pro to vycestovat a získat znalosti, zkušenosti a kredity do studia,“ uvedl Vít Pászto, koordinátor projektu za MVŠO.

Pro akademické členy projektového týmu je připravena pětidenní Scientific laboratories, v jejímž rámci budou lektoři sdílet a získávat zkušenosti. Studenti zapojených vysokých škol se budou moci zúčastnit takzvané blended mobility – spojení fyzické a virtuální mobility –, během níž si projdou pětidenní International Learning Block a následně sedmidenní Summer school. Po celou dobu budou studenti virtuálně v kontaktu se zainteresovanými zahraničními studenty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků