Hlavní obsah
MFF zrušen Foto: magistrát FM

Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku se letos neuskuteční

Pandemie koronaviru vede k rušení spousty společenských, kulturních i sportovních akcí. Konat se nebude ani tradiční Mezinárodní folklorní festival, který nabízel zábavu plnou lidových písní a tanců v ulicích města a na místeckém náměstí Svobody pravidelně po dlouhá léta.

MFF zrušen Foto: magistrát FM
Mezinárodní folklorní festival ve Frýdku-Místku se letos neuskuteční

„Po dohodě s vedením města jsme se rozhodli zrušit 26. ročník Mezinárodního folklorního festivalu, který se měl konat za dva měsíce v termínu od 9. do 15. června, a kterého se měly účastnit zahraniční soubory z Kostariky, Španělska, Estonska, Běloruska a Slovenska. Část zahraničních souborů svou účast z důvodu rušení letů v souvislosti s koronavirem odvolala již v průběhu března a přeložení festivalu na podzimní termín je nereálné.

Účast zahraničních souborů domlouváme osm až devět měsíců před plánovaným termínem, všichni účinkující jsou členy amatérských souborů, mají své povinnosti a prostě přijet například v září místo v červnu pro ně není bohužel možné,“ vysvětlila důvody zrušení prezidentka festivalu Zuzana Mojžíšková.

26. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se tedy uskuteční až v příštím roce, plánován je, tak jak je zvykem, opět na červen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků