Hlavní obsah
Skvělé výsledky přivezly členky Mažoretek Colloredo z Libereckého poháru. Foto: Mažoretky Colloredo (archiv)

Mažoretky Colloredo získaly vavříny na Libereckém poháru v twirlingu

Členky klubu Mažoretky Colloredo z Opočna předvedly své umění na severu Čech a odvezly si vavříny z Libereckého poháru v twirlingu.

Skvělé výsledky přivezly členky Mažoretek Colloredo z Libereckého poháru. Foto: Mažoretky Colloredo (archiv)
Mažoretky Colloredo získaly vavříny na Libereckém poháru v twirlingu

Soutěž byla určena pro začátečníky i profesionály, kteří startovali v disciplínách rytmické taneční sólo, rytmické taneční duo a twirl-dance team. Účastníci se rozdělili do pěti věkových kategorií – mini, děti, junior mladší, junior starší a senior a dle výkonnosti pak buď do C (začátečníci), B (mírně pokročilí) nebo A (profesionálové).

V porotě zasedl mimo jiné také Luboš Kábrt, jeden z nejznámějších twirlerů v České republice, který se v minulosti zúčastnil soutěže Československo má talent. Mezi našimi reprezentantkami nechyběly již ostřílené Klára Peřinová, Anna Ludvíková a Kateřina Vašatová, s nimi pak vyrazily na zkušenou Markéta Horáková a Michaela Lebdušková, které startovaly v twirlingové soutěži poprvé. Cestu do neznáma však Markéta Horáková proměnila ve vítězství v rytmickém tanečním sólu. 

„Je to obrovský úspěch a nikdo z nás to nečekal. Navíc Míša Lebdušková skončila čtvrtá z osmi,“ řekla Martina Vašatová, jejíž dcera Kateřina zvítězila v téže disciplíně v kategorii senior C, když se při vystoupení nechala vést skladbou Love the way you lie od Rihanny.

V sólových disciplínách se výborně umístily i Klára Peřinová s Annou Ludvíkovou, které také skončily na medailových pozicích. „Klára přitom udělala první víkend v prosinci zkoušky a postoupila z Béčka do Áčka, takže soutěží v nejtěžší kategorii, a přesto sklízí úspěchy,“ upřesnila Martina Vašatová.

Parádním „číslem“ dvojice Peřinová-Ludvíková je ovšem rytmické taneční duo na hudbu skladby Muse – Feeling Good, a to děvčata potvrdila i v Liberci, kde vyhrála kategorii junior mladší B.   

Trenérku Věru Juráškovou přitom těší, že ještě v loňském roce jely do Liberce pouze dvě závodnice a letos už mohla vyslat pět kvalitních, což je dokladem stoupající úrovně jejich svěřenkyň.

A jak hodnotí start v Liberci jedna z vítězek? „Před soutěží jsme byli všichni vystresovaní a po vyhlášení přišla obrovská úleva, radost a nadšení z výsledků,“ řekla s úsměvem Katka Vašatová a dodala, že neplánují žádný oddych: „Chystáme se do Plzně na Mistrovství republiky v twirlingu 31. 1. - 1. 2. 2015 a netajíme se vysokými ambicemi. Trénujeme dvakrát týdně a vedle toho ještě každá závodnice sama doma.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků