Hlavní obsah
Foto: MŠ Sluníčko Skuhrov nad Bělou

Mateřská škola pozvala rodiče a děti na netradiční oslavu posvícení

Mateřská škola ve Skuhrově nad Bělou netradičně pojala oslavu posvícení. V úterý 18. října připravily učitelky z pro rodiče a děti odpolední akci Od zrníčka ke koláči.

Foto: MŠ Sluníčko Skuhrov nad Bělou
Mateřská škola pozvala rodiče a děti na netradiční oslavu posvícení

Hlavní myšlenkou bylo nejen se společně pobavit, ale také se něco nového dozvědět. Dostat se do časů našich prababiček, kdy „bez práce nebyly koláče“. Co všechno předchází tomu, než se zakousneme do sladkého koláčku, si děti v tento den mohly vyzkoušet na stanovištích umístěných nejen na místní zahradě, ale i v prostorách MŠ.

A jak vše probíhalo? Začínalo se od zrníčka. Zasít, poznat druhy obilí, vědět čím sklidit, oddělit zrníčka od klasu, namlít mouku na ručním i elektrickém mlýnku, mouku přesít a donést k mlynáři. Poté putovat za pekařem, poznat, co patří do těsta, a upéct si posvícenský koláč. Těsto kynulo, koláče voněly a všem moc chutnaly.

Mateřská škola děkuje za spolupráci DDM v Rychnově nad Kněžnou, rychnovskému pěveckému sboru Carmina za zapůjčení kostýmů, ZŠ ve Skuhrově nad Bělou za bezva pomocníky, Petru Lukavskému a farmě Brocná za obilí a šikovným maminkám i babičkám za upečení posvícenských koláčků. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků