Hlavní obsah
Foto: Alena Jandlová

Malí i velcí si přišli do muzea vyrobit masopustní masky

Pejsek, kočička nebo liška - kam se člověk podívá, všude krásná maska. „Původně jsem přišla jen jako doprovod dětí, ale když to vidím, rozhodně si namaluji svojí vlastní masku,“ říká nadšená maminka, která se svými dětmi (4, 7) navštívila poličské muzeum, kde se vyráběly kašírované masopustní masky.

Foto: Alena Jandlová
Malí i velcí si přišli do muzea vyrobit masopustní masky

V rámci právě probíhající výstavy se zimní a jarní tematikou zaměřenou na lidové zábavy našich předků s názvem Lidové veselí od zimy do jara aneb Od Masopustu k Velikonocům, se v sobotu 22. února konala tvořivá dílna, kterou si nenechalo ujít přes devadesát spokojených návštěvníků.

Připraveno bylo několik druhů kašírovaných masek a každý si mohl vybrat tu, která se mu líbila nejvíce. Pomocí pestrých barev se pod tahy štětců začaly objevovat roztomilé lišky, medvědi nebo rozverní Kašpárci.

Mimo jiné se návštěvníci na výstavě dozvěděli, jak naši předkové překonávali dlouhé období zimy a chladný začátek jara a jaké pradávné zvyky sloužily k zajištění dobré úrody a proč se lidé během průvodů přestrojují do postav někoho jiného…

Takto se v poličském muzeu malí i velcí návštěvníci připravili na masopustní veselí, které dorazí do Poličky v sobotu 1. března, kdy se bude konat masopustní průvod maškar a to po dlouhých deseti letech. Těšíme se, že všichni ti, kteří si dnes vyrobili masku, nezapomenou doma dobrou náladu a do sobotního průvodu se zapojí. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků