Hlavní obsah
Foto: Nové operetní studio Brno, archiv

Májový koncert Nového operetního Studia Brno

Divadelní spolek příznivců operety připravil další koncert, tentokrát májový. Konat se bude v KC Semilasso v pondělí 14. května.

Foto: Nové operetní studio Brno, archiv
Májový koncert Nového operetního Studia Brno

Nové operetní Studio Brno vzniklo ze snahy a úsilí skupiny mladých lidí přesvědčených, že po dlouhé a slavné éře brněnské operety zbyla citelná mezera. Mají za to, že ztrátu kdysi velmi oblíbeného žánru pociťuje i dnes nemalý okruh přátel a milovníků klasické operetky. Přesvědčili se o tom z ohlasu publika při vlastních koncertech.

Na základě pozitivní odezvy se rozhodli zřídit divadelní spolek. Patronkou a významnou spolupracovnicí se stala hudební a divadelní publicistka Eva Šlapanská. V roce 2014 se Divadelní spolek představil operetní férií s chytlavými operetními melodiemi pod titulem Amorem střelen v režii Jaromíra Brycha. V roce 2015 následovaly premiéry představení Na tý louce zelený v režii Ludmily Slancové-Slavíkové a Aranky Lapešové a Bratránka z Batávie v režii Jana Štycha, ml. Následovaly koncerty, nejen v Brně.

Připravovaný májový nabídne jarní hudební náladu plnou romantiky a lásky. Zazní árie a dueta W. A. Mozarta, B. Smetany, A. Dvořáka, F. Lehára, J. Strausse, O. Nedbala, R. Frimla, K. Svobody a poezie. Účinkují: Markéta Böhmová a Ivana Pavlů – soprán, Josef Šabaka – tenor. Umělecký přednes: Ludmila Slavíková-Slancová. Klavírní spolupráce: Stanislava Syrková, pořadem provází Žaneta Zieglerová.

Májový koncert 14. května od 18.30 hodin v KC Semillaso se koná ve spolupráci s Městskou části Brno-Královo Pole, pod záštitou starostky Ing. Karin Karasové, patronkou je Eva Šlapanská.

Předprodej vstupenek na www.ticketportal.cz a v Semillasu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků