Hlavní obsah
Kukla, nůž a kanystr, s nimiž zadržený muž páchal loupeže. Foto: Policie ČR

Lupič, který přepadával pošty na Valašsku, je za mřížemi

Pachatele série loupežných přepadení pošt ve vsetínském a novojičínském okrese dopadli a usvědčili v pátek 31. března vsetínští kriminalisté.

Kukla, nůž a kanystr, s nimiž zadržený muž páchal loupeže. Foto: Policie ČR
Lupič, který přepadával pošty na Valašsku, je za mřížemi

„Devětatřicetiletému muži z Rožnovska hrozí až desetileté vězení. Soud v pondělí 3. dubna akceptoval návrh kriminalistů na vzetí muže do vazby,“ informovala o den později policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dopadený lupič má na svědomí čtyři loupežná přepadení poboček pošt v obcích Loučka, Bystřička, v Lešné a Veřovicích a přepadení prodejen v Kelči a ve Frenštátě pod Radhoštěm.

„Na přepadení se vydával většinou maskovaný kuklou a kapucí a ozbrojený nožem, kterým obsluze vyhrožoval. V jednom případě použil na zastrašení kanystr s benzinem, kterým polil přepážku na poště a požadoval vydání finanční hotovosti. Při jiném přepadení chtěl po obsluze nejenom peníze, ale i klíče od auta, kterým z místa loupeže odjel. Obviněný muž si loupežemi za pět týdnů přišel na více než 130 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí.

Vsetínští kriminalisté od počátku úzce spolupracovali s kolegy z Nového Jičína. Každé místo činu důkladně ohledali a zajistili množství stop, které jsou v současné době podrobovány znaleckému zkoumání. Jednotlivé loupeže operativně vyhodnocovali a došli k závěru, že pachatelem je zřejmě jeden člověk.

„Důkladné nepřetržité prověřování této závažné trestné činnosti je dovedlo k devětatřicetiletému muži. V pátek minulý týden ho policisté pro podezření ze spáchání loupeží zadrželi na Rožnovsku v autě, ve kterém zajistili kuklu, kuchyňský nůž, plastový kanystr a další věci, pomocí kterých trestnou činnost páchal. Muž se k loupežím doznal a zároveň uvedl, že motivem byla jeho špatná finanční situace, proto většinu peněz použil na úhradu dluhů,“ popsala průběh vyšetřování Lenka Javorková.

Kriminalisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za které trestní zákon ukládá až desetiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud v pondělí 3. dubna akceptoval. Obviněný muž je podle policejní mluvčí podezřelý z další obdobné násilné trestné činnosti na území Slovenska. 

Dobrou práci vsetínských kriminalistů vyzvedl krajský policejní ředitel Jaromír Tkadleček. „Oceňuji rychlou a profesionální práci policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje, Územního odboru Vsetín, kterým se podařilo během krátké doby sérii loupeží objasnit,“ dodal ředitel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků