Hlavní obsah
Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Literární jaro Zlín 2017 nabídne setkání se současnými autory

Letošní již 8. ročník festivalu Literární jaro Zlín 2017 bude věnován mimo jiné německé literatuře a významu redakční a nakladatelské práce. Připraveny jsou přednášky, besedy, promítání filmu i čtení v parku. Nenechte si ujít festival, kde se můžete osobně potkat se současnými autory.

Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Literární jaro Zlín 2017 nabídne setkání se současnými autory

Hlavním organizátorem festivalu je Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Role odborného garanta projektu se ujal zlínský spisovatel Antonín Bajaja.

Festival odstartuje v pondělí 24. dubna autorským čtením spisovatele, hudebníka a novináře Jáchyma Topola v kavárně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. „Posluchačům představí knihu příběhů severoamerických Indiánů s názvem Trnová dívka. Čtení hudebně doprovodí zlínská muzikantka Eliška Lajdová,” uvedla projektová manažerka Ludmila Plačková z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Na druhý festivalový večer připravili organizátoři autorské čtení spisovatele, redaktora a překladatele Miloše Urbana, který představí svou nejnovější knihu Závěrka aneb Ztížená možnost Happy-endu. Knihu autor ilustroval vlastními fotografiemi. 

Literární jaro 2017 nabídne program také pro děti. Ve čtvrtek 27. dubna si holky a kluci v hravém workshopu vyzkouší pod vedením spisovatelky a lektorky Kláry Smolíkové, kdo je kdo v komiksové redakci, jakými způsoby komiks vzniká a co se může pokazit, když se jim do všeho plete zvědavý myšák Chlup.

„Letos jsme si pro festivalové návštěvníky připravili novinky v podobě filmového večera a čtení v parku. Na čtvrteční večer 27. dubna je naplánováno promítání filmu německo-rakousko-rumunské koprodukce Toni Erdmann, který měl premiéru na festivalu v Cannes. O týden později, 4. května, pak společně s Martinem Pášmou a Eliškou Lajdovou budeme číst v Parku Komenského knihy od německých autorů,” doplnila Ludmila Plačková.

Ve středu 3. května proběhne v knihovně panelová diskuze zástupců nakladatelství Kniha Zlín, Archa a Host. Marek Turňa, Pavel Jungmann a Martin Stöhr se budou věnovat významu redakční a nakladatelské práce. Nejen odborná veřejnost bude moci diskutovat na toto aktuální téma. Večer pak bude patřit básníku a redaktorovi Martinu Stöhrovi, který představí sbírku básní zlínského básníka Stanislava Špačka s názvem Noční hráč.

Festival zakončí v pátek 5. května scénickým čtením herec Lukáš Hejlík a jeho kolega Alan Novotný. Společně budou listovat knihou německého autora Timura Vermese Už je tady zas o Adolfu Hitlerovi, který se probudil v roce 2011.

Festival se koná za podpory Zlínského kraje, statutárního města Zlína a dalších partnerů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků