Liberečtí Tygři v rozhodujícím sedmém utkání podlehli Slavii

Novinky, Jiří Částka

Ačkoli měli libereční hokejisté velmi dobře našlápnuto a zvládli otočit stav nepříznivě se vyvíjející série, v rozhodujícím sedmém utkání nakonec neudrželi dvougólový náskok po druhé třetině a pražské Slavii podlehli v prodloužení.

Bílí Tygři Liberec vs. HC Slavia Praha (7. čtvrtfinále)

V prodloužení totiž nakonec i přes neuvěřitelný tlak Libereckých nakonec do semifinále proti Třinci poslal Slavii svým rozhodujícím gólem Tomáš Svoboda. Liberec tak na zápasy podlehl Slavii 3:4 a pro Bílé Tygry tak letošní play-off skončilo.

Branky a nahrávky: 18. Urban (Ondřej, Vantuch), 26. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (Nedvěd) – 42. Pospíšil (Krenželok, Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. Svoboda (Čermák). Rozhodčí: Orság, Šindler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4. Konečný stav série: 3:4, postupuje Slavia.