Hlavní obsah
aguapark Olešná Foto: magistrát FM

Letní aquapark Olešná ve Frýdku-Místku se už těší na návštěvníky

Brány letního aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku se otevřou v sobotu 28. května. Bazény i vodní atrakce budou návštěvníkům v květnu a červnu k dispozici od 9 do 19 hodin a v době prázdnin od 9 do 20 hodin. V červenci a srpnu se bude konat také večerní koupání.

aguapark Olešná Foto: magistrát FM
Letní aquapark Olešná ve Frýdku-Místku se už těší na návštěvníky

Celodenní vstupné pro dospělé činí 120 korun. Děti od 3 do 15 let, studenti, senioři nad 65 let a lidé s průkazkou ZTP zaplatí 90 korun. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Rodiny mají zvýhodněné vstupné. Vodní atrakce, včetně skluzavek a tobogánu, budou již tradičně přístupny zdarma.

„Letošní sezóna se ponese ve znamení olympiády pod názvem Olympijská Olešná 2016. Pro návštěvníky budou připraveny soutěže v plavání, volejbale, nohejbale, ale také pétanque nebo jízdě na kajaku. V plánu jsou i zábavné akce s doprovodným programem, například červnový Open day nebo červencové Dětské dny se spoustou her a soutěží o ceny a balónky se Spoxem,“ přiblížila vedoucí aquaparku Jana Adamczyk Vicherová.  

Letní aquapark na Olešné má své věrné a pravidelné návštěvníky, kteří se mohou zdarma vyřádit na dvou tobogánech, tří dráhové skluzavce, houpacím zálivu, proudovém kanálu a dalších vodních atrakcích. Občerstvení zajišťuje pět stánků a jeden bar s ledovými drinky. Pro sportovní nadšence jsou k dispozici beach volejbalové a nohejbalové hřiště, na kterých se každou neděli konají sportovní turnaje.  

„Město se snaží zvyšovat atraktivitu lokality přehrady Olešná. V minulých letech vybudovalo kolem přehrady 4,5 km dlouhou asfaltovou cyklostezku, která má úspěch zejména u in-line bruslařů. Hojně navštěvované je také multifunkční hřiště pro děti i dospělé s různými herními a cvičebními prvky, včetně velkých klouzaček, houpacích lan nebo lanové dráhy dlouhé 50 metrů,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že k dispozici je také autokemp, který nabízí mimo jiné možnost společných setkání u speciálně vybudovaných ohnišť vhodných pro grilovaní a opékání.

Areál přehrady Olešná nabízí různé formy vyžití pro všechny bez rozdílu věku po  celý rok. Bonusem je krásný výhled na královnu Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků