Hlavní obsah
Foto: Ondřej Smolka, foto Jan Durina

Lanugo v meziříčském M-klubu: Koncert pro náročné posluchače odmítající mainstream

Když Lanugo vydali před šesti lety své debutové album, mluvilo se o senzaci a mnozí čekali, že svůj typický nadžánrový pop přetaví pro širší scénu posluchačů. Kapela ale odolala a zůstala věrná kvalitě - o tom se můžou přesvědčit také posluchači ve Valašském Meziříčí, kde zahrají 3. dubna v M-klubu.

Foto: Ondřej Smolka, foto Jan Durina
Lanugo v meziříčském M-klubu: Koncert pro náročné posluchače odmítající mainstream

Sami o sobě říkají, že jsou seskupení hrající moderní pop, jazz a soul s jemnými doteky elektroniky, které v sobě spojují hned několik momentů a trumfů. Převážně autorská tvorba vyniká neotřelými aranžemi a barevností hudebního vyjádření. Koncerty jsou pak výjimečné doslova intimní náladou. Dynamický vokál Markéty Foukalové doprovázejí klavírista Viliam Béreš, kontrabasista Rastislav Uhrík, bubeník Martin Kopřiva, kytarista Mirek Šmilauer a perkusionista Martin Novák, který navíc ovládá sampler.

V současné době připravuje skupina rozšířenou edici desky Lanugo, 2014, kterou chystají na dvoj-vinylu se čtyřmi novými skladbami. Toto rozšířené vydání uvidí světlo světa právě v dubnu.

„Rozhodli jsme se vydat naše poslední album na klasickém dvoj-vinylu, tedy nosiči, který zažívá svou renesanci. Vinyl, jehož zvuk podle mého názoru nebyl nikdy překonán, je pro nás logickým završením snahy dostat mezi posluchače naši hudbu v nejlepší možné zvukové kvalitě a v nadstandardním grafickém zpracování. Mimoto, gramofonová deska je přece tak nádherná věc,” říká k vydání reedice zpěvačka Markéta Foukalová.

Na dvou-vinylu se mimo jiné objeví i nová, koncertní verze skladby Sára. „Sára je velmi speciální písnička. Dýchá z ní společný duch kapely a chemie nás všech, to je naše největší síla. Ve zkušebně pak vznikla úprava, které jsme se nechtěli vzdát. Vzešla tak přirozeně a čistě. Fanoušci na ní reagují až magicky. Je to bonus pro naše spřízněné duše,“ dodala Markéta Foukalová.

Dvojkoncert v meziříčském M-klubu doplní mladá indie kapela Side Effect z Osvětiman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků