Kudlička, Klučinová a Rosolová podali nadějné výkony před mistrovstvím Evropy

Druhý den Mistrovství České republiky v atletice v neděli 3. srpna se konaly především finálové závody v jednotlivých disciplínách, které prověřily připravenost českých reprezentantů před evropským šampionátem ve švýcarském Curychu.

Mistrovství ČR v atletice. 3.8.2014. Jan Kudlička skočil o tyči 572 cm.

Dobře zaběhla trať na 1500 m Kristina Mäki (4:27,17), která porazila další českou reprezentantku Lenku Masnou - 4:27,57. Třetí ve finále doběhla Lucie Sekanová - 4:30,51. Na stejné trati vyhrál Petr Vinter - 3:49,82 před Danielem Grecmanem z Vítkovic - 3:50,56 a Ondřejem Klesnilem - 3:50,70.

Ve vrhu koulí žen zvítězila Jana Kárníková vrhem 16:56 m před Markétou Červenkovou - 15,02 a Petrkou Klementovou - 14:58. Mezi muži vyhrál Jan Marcel - 20,48 před Tomášem Staňkem - 20:27 a Ladislavem Prášilem.

Ve skoku o tyči po celou dobu soutěže dominoval Jan Kudlička, který skočil 572 cm a pokoušel se o český rekord ve výšce 582 cm. To se mu ještě nepodařilo. Druhé místo obsadil Michal Bainer s výkonem 562 cm. Adam Pašiak obsadil třetí místo - 534 cm.

Velmi dobrých výkonů dosahovala po dva dny vynikající česká  reprezentantka v sedmiboji Eliška Klučinová z USK Praha. Na Mistrovství ČR startovala v individuálních disciplínách a vždy se umistila na předních příčkách startovního pole. V sobotu startovala v disciplíně 100 m překážek v čase 14,43. V neděli obsadila v soutěži ve vrhu koulí 4 kg páté místo výkonem 14,30 m. Pak se přemístila do soutěže ve skoku dalekém, kde byla druhá za Slovenkou Renatou Medgyerovou (6,26 m) výkonem 6,06 m, a mezitím si odskočila ke skoku do výšky, kde obsadila také 2. místo výkonem 184 cm.

Pro diváky byl také atraktivní finálový běh žen na 3000 m překážek. Zvítězila Barbora Jíšová v čase 10:41,90 před Petrou Kubešovou - 10,48,61 a třetí v pořadí Ivou Milesovou - 11:22,20.

Očekávaný boj ve finále v běhu 400 m překážek žen mezi Zuzanou Hejnovou a Denisou Rosolovou se nekonal, protože Zuzana Hejnová ze soutěže pro zdravotní problémy odstoupila a zároveň ukončila letošní sezónu.

To ovšem nic nezměnilo na atraktivnosti závodu. Denisa Rosolová, závodnice USK Praha, zvítězila vynikajícím časem 54:63 a je příslibem pro nadcházející evropský šampionát ve švýcarském Curychu. Na druhém místě doběhla slovenská reprezentantka Lucia Sláničková - 57,02. Třetí doběhla Jana Riessová - 58,41.

Závěr šampionátu, který byl oddílem atletiky SSK Vítkovice pod vedením Oldřich Zvolánka, ředitele závodu, velmi dobře zorganizován, patřil štafetám na 4 x 400 m. V kategorii žen zvítězila USK Praha - 3:55,13. Štafetu mužů vyhrála čtveřice ASK Slavie Praha 3:18,70.