Hlavní obsah
Foto: HZS ZLK

Stále častěji se hasiči setkávají s požáry, na jejichž počátku je závadný elektrický spotřebič. Nejinak tomu bylo ve středu odpoledne ve Slušovicích. Rychlovarná konvice zapálila kuchyňskou linku, vyhnala z domu dvacítku obyvatel a zplodinami se přiotrávili dva lidi.

Foto: HZS ZLK
Kuchyň zapálila rychlovarná konvice

Krátce před pátou odpoledne nahlásili obyvatelé bytového domu v ulici Na Výpusti ve Slušovicích požár provázený hustým kouřem v jednom z přízemních bytů. Jako první k ohni dorazili policisté, kteří okamžitě začali dům evakuovat.

"Při pohybu v silně zakouřených prostorách objektu došlo k intoxikaci zplodinami hoření jednoho ze zasahujících policistů a starší obyvatelky domu. Oba byli následně převzati do péče posádky zdravotnické záchranné služby. Naštěstí jejich stav nebyl vážný a byli ošetřeni na místě," uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil. 

Hasiči požár vzápětí  zlikvidovali a dům odvětrali. Jak ukázalo další vyšetřování, za požárem, který zničil lednici, mikrovlnnou troubu, část kuchyňské linky a zplodinami hoření znečistil celý prostor bytu, stála rychlovarná konvice, umístěna na pracovní desce kuchyňské linky.

Předběžná škoda se pohybuje okolo 150 tisíc korun. Zda požár způsobila technická závada spotřebiče nebo se na něm podílela i nedbalost majitele je předmětem dalšího šetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků