Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Město Kroměříž

Kroměříž letos promine poplatek za restaurační zahrádky

Kroměřížská radnice letos promine místní poplatek za užívání veřejného prostranství, který vybírá od provozovatelů restaurací, hostinců, kaváren či cukráren za takzvané zahrádky.

Ilustrační foto Foto: Město Kroměříž
Kroměříž letos promine poplatek za restaurační zahrádky

„Chceme tak zmírnit dopad na provozovatele těchto zařízení, který měla opatření státu přijatá v souvislosti s šířením koronaviru,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle vyhlášky o místních poplatcích město za restaurační zahrádky vybírá dvě koruny za metr čtvereční a den. Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala loni podnikatelé tento poplatek platili za užívání veřejného prostranství pro 19 restauračních zahrádek.

Město se podnikatelům postiženým opatřeními proti šíření nákazy koronavirem snaží pomoc i jinak. Pro podnikatele působící v pronajatých prostorách na území města, kterých se dotklo povinné uzavření provozoven na základě opatření vlády, zastupitelé uvolnili tři miliony korun. Žádosti lze podávat do neděle 10. května.

Veškeré informace o programu najdou podnikatelé na odkazu https://koronavir.mesto-kromeriz.cz/program-podpory-podnikatelu/.

Radnice už dříve rozhodla o odložení splátek nájemného podnikatelům, kteří působí v městských prostorách a jejichž činnost byla přímo dotčena omezením provozu v souvislosti s opatřeními státu proti šíření nákazy koronavirem.

Radní schválili, že subjektům, které si pronajímají nebytové prostory města za účelem provozování činností na základě živnostenského oprávnění, odloží splátky s platností od 1. dubna 2020 do doby ukončení nouzového stavu.

Podle starosty se vedení města bude situací podnikatelů, kteří si pronajímají městské prostory, ještě zabývat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků