Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Krnovské koupaliště je připraveno otevřít v polovině května

„Pokud bude vhodné počasí, provoz areálu bychom chtěli zahájit už v pátek 17. května,“ potvrdil vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Vladislav Skopal. Zároveň dodal, že počasí bude klíčové také při rozhodování, kdy sezona skončí.

Foto: Tomáš Gaudek
Krnovské koupaliště je připraveno otevřít v polovině května

Loňská sezona na krnovském koupališti byla rekordní, když během necelých dvou měsíců provozu opravený areál koupaliště s vodní lezeckou stěnou, skluzavkou a tobogánem navštívilo celkem 26 080 osob.

Provozovatel, kterým jsou Technické služby Krnov, nezahálel ani mimo sezonu. Velkou část hlinité plochy kolem bazénu se podařilo zatravnit už na podzim, tu zbývající s nástupem jara.

„Rovněž jsme vybudovali nový chodník ze zámkové dlažby, který vede kolem převlékacích kabin a strojovny ke stanovišti plavčíků. Objednali jsme také padesát nových lehátek, jejichž lhůta dodání je v průběhu června, a ještě se chystáme vybudovat ozvučení kolem bazénu, z něhož bude po celý den znít reprodukovaná hudba,“ popisuje Vladislav Skopal.

Další novinkou, které si návštěvníci všimnou hned při vstupu, bude zvětšení prostoru pro odstavení bicyklů. „Posunutím plotu a umístěním tří dalších stojanů zvýšíme kapacitu o padesát jízdních kol. Aby se netvořily dlouhé fronty před vstupem, zřizujeme novou pokladnu se dvěma pokladními místy, čímž se urychlí odbavení příchozích,“ dodal Vladislav Skopal.

Jak už vloni bylo avizováno, vstupné na koupaliště se zvýší. O kolik, rozhodne do poloviny května rada města. Stejně jako v minulých letech bude v provozu stánek u sociálního zařízení i bufet, které by v budoucnosti mohlo nahradit moderní stravovací zařízení.

„Naše představa je taková, že zázemí koupaliště, tvořené bufety, převlékárnami, sociálním zařízením či domkem plavčíka, zadáme architektům, kteří budou v areálu řešit nové městské lázně. Realizace tohoto zázemí by neměla být závislá až na stavbě lázní, ale mělo by k ní dojít mnohem dříve, patrně už přespříští sezonu. V této záležitosti vedeme diskuse o občerstvení nebo restauraci, která by mohla být přístupná i lidem zvenku, jelikož kolem koupaliště vede oblíbená vycházková trasa i cyklostezka,“ uvedl starosta Tomáš Hradil.   

V letošní sezoně bude areál otevřený každý den od 9.00 do 20.00 hodin, na sklonku léta pak do 19.00 hodin. Parkování je opět možné přímo u koupaliště. „V případě, že kapacita parkoviště bude naplněna, mohou řidiči využít místa u fotbalového a zimního stadionu, docházková vzdálenost je velice dobrá,“ přidal doporučení Vladislav Skopal.

Své cennosti mohou návštěvníci odložit v uzamykatelných boxech u vstupu, kde se nachází také minigolf. Zkrátka nepřijdou ani příznivci míčových sportů, kteří mohou využít beachvolejbalové hřiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků