Hlavní obsah
Foto: Tomáš Gaudek

Krnov opět rozezní Hlas Slezska

Baví vás zpěv a je vám mezi 8 a 25 lety? Pak neváhejte a přihlaste se do druhého ročníku pěvecké soutěže Hlas Slezska, kterou společně vyhlásili MIKS Krnov, město Krnov, Základní umělecká škola Krnov a Středisko volného času Krnov.

Foto: Tomáš Gaudek
Krnov opět rozezní Hlas Slezska

„Prvního ročníku se vloni zúčastnilo celkem 149 soutěžících, což pro nás bylo velké překvapení. Samotná soutěž pak proběhla nad očekávání dobře. To nás utvrdilo, že tento počin má smysl. Navíc je velmi příjemné sledovat další pěvecké úspěchy výherců,“ uvedla organizátorka soutěže Ilona Rédlová.

Také ve druhém ročníku se bude soutěžit v klasickém, populárním a komorním zpěvu. Aby si však mohl vybrat skutečně každý, přibude rapping. Kategorie jsou rozděleny podle věku a také podle toho, zda se soutěžící zpěvu věnuje ve svém volném čase nebo se jedná o budoucího profesionála.

Zájemci o účast musí do 28. února 2019 poslat vyplněnou přihlášku, v případě klasického zpěvu i s nahrávkou, na e-mailovou adresu prihlaska@hlasslezska.cz. Pokud postoupí, čeká je semifinálové a finálové kolo před odbornou porotou složenou z významných profesionálů české hudební scény, jako je například Jana Šrejma Kačírková nebo Petr Bende, kteří jsou zároveň partnery soutěže. „Další jména členů poroty zatím nechceme zveřejňovat,“ sdělila Ilona Rédlová.

Výběrové kolo se uskuteční v opavském Obchodním centru Breda Weinstein 22. března, semifinálové a finálové v Krnově ve dnech 24. a 25. května. Chybět nebude ani galakoncert, který se uskuteční 26. května. Na vítěze všech kategorií pak čekají zajímavé ceny a samozřejmě titul Hlas Slezska 2019.

„Ráda bych vzkázala všem zpěvačkám a zpěvákům, kteří se na naší soutěž připravují, aby si zvolili vhodný repertoár. Pokud mají i vlastní píseň, ať se nebojí a předvedou ji. Důležité je si soutěž užít a zpívat srdcem,“ dodala Ilona Rédlová.

Podrobné propozice a další informace, včetně přihlášky, zájemci najdou na stránkách www.mikskrnov.cz nebo na facebookovém profilu soutěže Hlas Slezska – československá pěvecká soutěž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků