Hlavní obsah
Možnost darovat krev s Univerzitním upírem využilo poslední březnový týden 117 účastníků. Foto: Západočeská univerzita v Plzni

Krev darovala více než stovka studentů

Už pojedenadvacáté zorganizovali studenti Západočeské univerzity v Plzni a personál Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Plzeň akci na podporu dobrovolného dárcovství krve.

Možnost darovat krev s Univerzitním upírem využilo poslední březnový týden 117 účastníků. Foto: Západočeská univerzita v Plzni
Krev darovala více než stovka studentů

Možnost darovat krev s Univerzitním upírem využilo poslední březnový týden 117 účastníků, přičemž pro 30 z nich to bylo vůbec poprvé.

Mezi dárci byli zastoupeni studenti všech fakult, zaměstnanci, absolventi
i lidé, kteří nejsou se ZČU nijak spřízněni. Nejvíce účastníků přišlo z fakult pedagogické, strojní a aplikovaných věd. Transfuzní oddělení má tak nyní k dispozici pro potřebné o 50 litrů krve navíc.

Na akci se podíleli studenti z pedagogické fakulty spolu se studenty z fakulty zdravotnických studií a personál Transfuzního oddělení FN Plzeň. Univerzitního upíra finančně podpořil GRAS – Grantová podpora aktivit studentů ZČU.

„Letos předala pedagogická fakulta organizační žezlo fakultě zdravotnických studií a ukázalo se, že bylo odevzdáno do dobrých rukou. Studentky, které se nově organizace Upíra chopily, jsou samy dobrovolnými dárkyněmi krve, a navíc je jim toto téma oborově bližší než studentům učitelství,” uvedl Petr Setvín z organizačního týmu.

21. semestrník Upíra byl slavnostně zakončen tradičním Upířím rejem, neformálním setkáním dárců a organizátorů. Největší zájem o "Upíra" byl v jubilejním 10. "semestrníku", kdy přišlo 272 lidí. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků