Hlavní obsah
Warda solo Foto: Eva Shareefa

Kouzlo festivalu Arabesque bude už po sedmé působit na Mladou Boleslav

Arabesque bude okouzlovat Mladou Boleslav od pátku 18. do neděle 20. března. Letos nabídne nejen 7. ročník soutěže tanečnic a soutěž výtvarnou, ale také semináře tance (například beledy) s hostující tanečnicí a lektorkou Wardou, která přicestuje z Českých Budějovic. Program bude pestrý.

Warda solo Foto: Eva Shareefa
Kouzlo festivalu Arabesque bude už po sedmé působit na Mladou Boleslav

Tanečnici Wardu budou moci diváci také vidět tančit na páteční slavnosti Opening gala night v kavárně Felicie Domu kultury. Opening Gala night bude plná rozmanitých vystoupení tanečnic se šavlemi, s křídly, s vějíři, s boa, které patří do škály klasických i fusion orientálních tanců, indických tanců a bollywodua tribal dance. Novinkou jsou na letošní Arabesce tance šamanské, které se řadí k etnostylům.

Jelikož festival dává vyniknout umění - i výtvarnému, budou vybraná výtvarná díla letošní soutěže vystavena na páteční Gala a dále po celý víkend. Letošní téma příběhů Tisíce a jedné noci nabízelo celkem široké téma k realizaci. Pohádková i reálná témata zemí Orientu nabízí i publikace jediného českého nakladatelství Dar Ibn Rushd, které se na literaturu Orientu specializuje. A právě novinky nakladatelství budou na Gala večeru představeny.

Zlatým hřebem bývá taneční soutěž dívek a dam. Kategorie jsou sestaveny tak, aby umožnily odborné porotě ohodnotit výkony dětí, dívek, žen v kategoriích sólo, duet, skupiny folklorní, skupiny klasické, skupiny fusion. A jakousi královskou disciplínou je soutěž sólistek žen de luxe v kategoriích dospělých žen a v kategorii adults royal. U těchto disciplín je již velmi výrazný umělecký projev a prožitek z tance, jenž vás vtáhne do děje.  

Orientální tanec je nejen o technice prvků, o kombinacích, o využití prostoru, ale také a to především, o ztvárnění emocí na jevišti. A jak se to letos dívkám, dámám povede, se můžete přesvědčit v sobotu 19. března od 11 hodin v divadelním sále Domu kultury. Mezi folklorním skupinovým tancem můžete zahlédnout soutěžit nejen ženy, ale i muže.

Součástí soutěžního dne, jenž obsahuje více než 100 startů v daných disciplínách, bude také vystoupení krásné tanečnice a moderátorky dne Tiny, a porotkyně Galeb. Mezi dalšími odbornými porotkyněmi se letos představí lektorky a tanečnice Mgr. Stania Mužíková, Lucie Kárová Šrámková, již zmíněná Warda, Galeb, a nově také Melanie Krchová, jenž se zabývá indickým tancem folklorním, tradičním a také filmovým tancem, kterému se říká bollywood.

Festival Arabesque doplní tržiště, kterému se říká taneční bazar. Na takovém tržišti mohou tanečnice i ne tanečnice nechat oko a omámit své smysly. Je plné cetek, vůní a parfémů, a kostýmů… Krása kostýmů a tréninkových tanečních setů je pro tanečnice omamná stejně, jako orientální vůně a parfémy. Ne jinak je to se šperky, náramky, náušnicemi, korálky a ozdobičkami na vyšívání kostýmů, které si mohou účastnice během pátečního i sobotního tržiště pořídit. Pro tanečnice je také připravena profesionální vizážistka a make-up artistka, malování hennou na paže a na tělo. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků