Hlavní obsah
Úvodní prezentace Foto: Gabriel Huraj

Konference keramiků v Karlových Varech

Konference projektu Potter rating upozornila na význam mezinárodní spolupráce v oblasti vzdělávání v řemeslných oborech-výroba keramiky a porcelánu. Pozvání "Keramky" (SUPŠ Karlovy Vary) přijali a s příspěvky vystoupili i partneři z mnoha zemí.

Úvodní prezentace Foto: Gabriel Huraj
Konference keramiků v Karlových Varech

V pátek 7. prosince se v zastupitelském sále Krajského úřadu konala diseminační konference projektu Potter rating, kterou organizovala Střední uměleckoprůmyslová škola v Karlových Varech. Škola patří mezi nejúspěšnější žadatele programu Erasmus+ a je významným propagátorem kooperace mezi keramickými organizacemi v Evropě.

Na konferenci se sešli keramici ze Slovenska, Turecka, Polska, Kypru, Portugalska, Lotyšska, Francie spolupracující s karlovarskou školou na dvou keramických projektech, Potter Rating a Diversity of Ceramics.

Konferenci zahájil Jaroslav Bradáč, člen rady Karlovarského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy, který zdůraznil význam mezinárodní spolupráce v oblasti vzdělávání v tradičních řemeslných oborech, mezi které patří výroba keramiky a porcelánu.

Po slavnostním úvodu seznámila Blanka Hladíková účastníky s vlastním projektem Potter raiting, na které navázala vystoupení jednotlivých partnerů. Gabriel Huraj představil žadatele a příjemce grantu, Asociaci řemeslníků Karpat z východního Slovenska a po něm vystoupili se svými příspěvky ostatní partneři, Keramická asociace z Kypru, Afyon Univerzita z Turecka, keramické studium Baobab z Polska a představení partnerů uzavřela Radka Vaňourková, učitelka odborného výcviku, ze SUPŠ Karlovy Vary.

Kromě partnerských organizací škola ukázala příklady zásadních výstupů. Nejvýznamnějšími a nejzajímavějšími jsou rozpracované moduly rekvalifikačního a nadstavbového studia vhodné pro vzdělávací a státní instituce. Dalším výstupem je metodika ověření praktických dovedností keramiků a podrobné pracovní foto návody na různé výrobky z keramiky a porcelánu, včetně dekoračních technik. Všechny dokumenty a výstupy budou přístupné na webových stránkách školy.

Konference probíhala v češtině a angličtině. Po skončení oficiální části se účastníci sešli na společném obědě, kde pokračovala živá diskuze, výměna kontaktů a plánování další spolupráce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků