Hlavní obsah
Foto: archiv Zlin Design Week

Konec dubna bude patřit zlínskému týdnu designu

Už v pátek 21. dubna se uskuteční slavnostní zahájení osmidenní akce zvané Zlin Design Week. Třetí ročník studentského projektu je zaštítěn tématem Omezení. Týden designu nabízí výstavy, instalace, Konferenci design & marketing, přednášky a workshopy, galavečer soutěže Best in Design a další.

Foto: archiv Zlin Design Week
Konec dubna bude patřit zlínskému týdnu designu

„Pátek 21. dubna bude patřit slavnostnímu zahájení třetího ročníku projektu, které se uskuteční v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně. Nebude zde chybět hudební performance, fashion show nebo videomapping,” informovala PR manažerka projektu Tereza Baráková. 

Od soboty 22. dubna se po celý týden uskuteční workshopy a přednášky s názvem Vepřo knedlo design. „Jak název vypovídá, vše se uskuteční nad kusem dobrého jídla, nejdůležitějším hostem bude přitom design, případně marketing. Návštěvníky celý týden čeká kromě spousty výstav a vernisáží také hra EXIT ROOM, jarní kino, PechaKucha Night nebo CZECHDESIGN shop,” doplnila Tereza Baráková.

Výstavy jako Architektura pro děti, Omezení, která vzešla z vypsaných lednových open callů, nebo Humanitární architektura z polského Lodž Design Festivalu budou k vidění na konci dubna ve zlínském zámku.

V zámeckém parku v sadě Svobody bude možné zhlédnout hlavní výstavu Zlin Design Weeku od Adama Štěcha a kreativní skupiny OKOLO, Mezi Limity: Design jako výsledek omezení. Součástí expozic bude i výstava celofakultního projektu Voda pro všechny Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně nacházející se v ulici Školní a ve Zlínském klubu 204.

S projektem se lidé setkají také v bývalém továrním areálu, kdy v 64. budově ve studiu Elements bude rovněž část výstavy. Ve Photogether gallery se uskuteční výstava Světlo, výsledek spolupráce bratislavské VŠVU a zlínské UTB.

Po centru Zlína jsou postaveny výstavní CITY moduly od firmy KOMA Modular, které rýsují prostor pro firmy, jako je TON, TESCOMA, Rim, JANOŠÍK OKNA-DVEŘE, Obzor, FEDRIGONI, Fatra, Sklářský klastr, včetně Brokis, a studia Elements. 

Součástí projektu je i Konference design & marketing, která se uskuteční v úterý 25. dubna v Aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Přivítá osm inspirativních řečníků z obou oborů, kteří pochází jak z Česka, tak ze zahraničí. Jsou jimi Studio Swine, LAFORMELA, designér Lex Pott, architekti CHYBIK+KRISTOF, Pavol Minár, Jakub Mařík, David Wiechmann nebo studio DECHEM. 

Vše pomyslně uzavírá Galavečer Best in Design, mezinárodní soutěže pro mladé designéry, kde se dozvíme výsledky letošního osmého ročníku. Soutěž, která obdržela celkem 726 soutěžních návrhů, se koná 28. dubna v Kongresovém centru ve Zlíně.

Zlin Design Week organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Více informací o projektu na webu nebo Facebooku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků