Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program pacienty v Nemocnici Český Těšín

Nadílku pro sto dvacet pacientů přinesl Mikuláš se svou družinou složenou ze studentů Střední zdravotnické školy AGEL ve čtvrtek 5. prosince pacientům oddělení následné péče a oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín.

Foto: Lucie Drahošová
Koledováním i mikulášskou nadílkou těší adventní program pacienty v Nemocnici Český Těšín

Adventní atmosférou naplnil obě oddělení také vánoční koncert dětí ze ZUŠ Pavla Kalety, který se těšil velkému zájmu. Kdo by neroztál pod tóny Tiché noci a dalších skladeb, které si připravil osmičlenný houslový sbor pod vedením paní Renáty Wdówkové, ředitelky ZUŠ P. Kalety, aby naladil pacienty na vánoční svátky?

„Vánoční výzdoba, koledy i mikulášská nadílka mají kouzelnou moc a velmi blahodárně působí na psychiku našich pacientů. Mnozí z nich, ačkoliv jsou už dospělí, se rádi vracejí do dětských let, aby si připomněli tento kouzelný čas,“ říká Andrea Hrkalová, staniční sestra oddělení následné péče Nemocnice Český Těšín, s tím, že v současnosti se starají o 35 pacientů, kteří vyžadují doléčení po proběhlých onemocněních interních i chirurgických, z nichž 30 osob stráví svátky v nemocnici.

Mikuláše, anděla a čerta se letos již podruhé ujali studenti Střední zdravotnické školy AGEL, kteří dorazili mezi pacienty ve čtvrtek 5. prosince.

„Studenti obcházeli jednotlivé pokoje a nadělovali drobné dárky s přáním k Vánocům. Sváteční náladu umocnil také doprovodný program plný básní, písní s balalajkou a kytarou. Každoročně zveme Mikuláše, aby nám rozveselil pacienty, kteří si nemohou užít svátky doma s rodinou a musí advent strávit v nemocnici. Letos se staráme přibližně o 32 pacientů i během vánočních svátků,” uvedla Renáta Rzymanová, zastupující sestra oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín, které nyní pečuje o 34 pacientů s těžkým zdravotním postižením vyžadujícím dlouhodobou ošetřovatelskou péči.

Mikulášem však adventní program nekončí. Ve čtvrtek 12. prosince proběhne adventní koncert posluchačů Lidové konzervatoře Ostrava a ve středu 18. prosince netradičně pacientům popřejí krásné Vánoce děti z Mateřské školy Akátová a Firemní svým vystoupením plným koled a vánočního zpívání.

„Na Štědrý den připravujeme štědrovečerní večeři pro pacienty, kteří kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou strávit svátky se svou rodinou. Ačkoliv se snažíme maximum z nich propustit domů, zpravidla 80 jich u nás zůstává,“ řekla Mgr. Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice Český Těšín, která věří, že pacientům připraví příjemné vánoční chvíle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků