Hlavní obsah
Foto: Město Kroměříž

Knihovna Kroměřížska vítá čtenáře, zatím v nouzovém režimu

Znovu po šesti týdnech se v pondělí 27. dubna veřejnosti otevřela Knihovna Kroměřížska.

Foto: Město Kroměříž
Knihovna Kroměřížska vítá čtenáře, zatím v nouzovém režimu

„Prozatím bude fungovat v nouzovém režimu, ale věřím, že čtenáři jistá omezení a mimořádná pravidla pochopí a budou dodržovat. Předpokládám, že budou rádi, že si mohou opět půjčovat knihy běžným způsobem,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Otevřena je pouze hlavní budova Knihovny Kroměřížska na Slovanském náměstí, pobočky budou návštěvníkům k dispozici až od 11. května.

„Čtenáři mohou být v knihovně pouze po nezbytně nutnou domu, 20 až 30 minut, a jejich počet je omezen na maximálně 15 registrovaných čtenářů současně,“ upřesnila ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková a doplnila: „Vrácené knihy budou vždy uloženy na tři dny v karanténě.“

Dětské oddělení je také již v provozu. Současně tu může být nejvýše osm registrovaných dětských čtenářů také na dobu nejvýše 20 až 30 minut.

Pro návštěvníky je prozatím uzavřena studovna a čítárna. Nepřístupné je i hudební oddělení, probíhá tu příprava pro provoz volného přístupu k CD. Veřejnost nemůže využívat internet. Obnoven ještě není sobotní provoz. K dispozici jsou však stále e-knihy.

V provozu také informační centrum

Turistické informační centrum Kroměříž, které spadá pod Knihovnu Kroměřížska, se v pondělí také otevřelo. I tady platí omezení - v prostoru TIC mohou být nejvýše tři osoby.

Informační centrum je v provozu každý den kromě neděle, od 11. května pak budou jeho služby k dispozici o nedělích a svátcích. Není možné využít čítárnu, koutek pro nejmenší děti s přebalovacím pultem a internet. Vrácení vstupenek na zrušené akce a na ty, jejichž nový termín návštěvníkům nevyhovuje, bude možné až po skončení nouzového stavu.

Případné dotazy je možné směřovat na telefonní čísla
573 321 408 nebo 777 671 116

Vstup do knihovny a informačního centra je možný samozřejmě pouze s ochrannou rouškou. Návštěvníkům jsou k dispozici desinfekční prostředky a sáčky na ruce. „Prosíme veřejnost o trpělivost. Jsme rádi, že můžeme nabídnout své služby veřejnosti, byť v nouzovém režimu,“ dodala Kašpárková.

O státních svátkách 1. a 8. května budou knihovna i informační centrum uzavřené.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků