Hlavní obsah
Klient chráněného bydlení Domu Naděje cvičí na speciálním posilovacím stroji zafinancovaném Nadací Agel. Foto: archiv Naděje

Klienti zlínského chráněného bydlení užívají nový sportovní koutek

Sportovními aktivitami si mohou jarní měsíce zpříjemnit klienti chráněného bydlení Domu Naděje ve Zlíně. Díky podpoře Nadace Agel vzniklo ve zlínské čtvrti Letná unikátní sportovní zázemí pro klienty chráněného bydlení, které umožňuje osamostatnění se celkem patnácti klientům.

Klient chráněného bydlení Domu Naděje cvičí na speciálním posilovacím stroji zafinancovaném Nadací Agel. Foto: archiv Naděje
Klienti zlínského chráněného bydlení užívají nový sportovní koutek

Nadace Agel přispěla chráněnému bydlení částkou ve výši 20 tisíc korun na zakoupení speciálního cvičebního prvku, který doplnil stávající sportovní zázemí tohoto zařízení. Speciální posilovací stroj pomáhá klientům Domu Naděje v posílení fyzické kondice. Přístroj je zaměřený na procvičování chůze, zvyšování pohyblivosti dolních končetin a posilování svalů nohou.  

„Součástí naší práce s lidmi s postižením je i snaha o smysluplné využití jejich času. Většina našich klientů se sportu věnuje s oblibou. Bohužel u nás není příliš běžné, aby osoby s určitým hendikepem navštěvovaly běžně veřejná sportoviště a své aktivity rozvíjeli svobodně a volně,“ vysvětluje motivaci pro vznik sportovního zázemí Mgr. Kateřina Pivoňková, ředitelka zlínské pobočky Naděje. 

Naděje ve Zlíně poskytuje celý komplex služeb od chráněného bydlení, denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen až po sociální služby pro seniory.

„Osobně jsem se seznámila nejen s chodem celého centra, které je na profesionální úrovni, ale zejména s lidmi, kteří tyto služby denně využívají. Velmi si vážím jejich přívětivosti a srdečnosti v komunikaci se mnou a ráda bych také vyzdvihla nádhernou ruční práci, kterou sami vytvářejí v sociálně terapeutické dílně - tkalcovně,“ hodnotí kladně manažerka nadace Viktorie Sládková osobní návštěvu centra.

Nadace Agel sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila 450 žadatelů celkovou částkou přesahující 13 miliónů korun. Více informací, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek, najdou zájemci na webu nadace.agel.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků