Hlavní obsah
Foto: Lenka Šímová

Jak strávit den v Klášterci nad Ohří ruku v ruce? Budete potřebovat jen deku, piknikový koš, trochu peněz, dobré boty a samozřejmě – ideálního partnera.

Foto: Lenka Šímová
Kláštercem ruku v ruce po vzpomínkách

Dopoledne můžete prozkoumat zámecký areál a vystoupat společně na věž. Na jejích schodech si budete připadat jako v pohádce. 113 schodů totiž lemují mytické postavy výtvarnice Jany Štefánkové. Zbytek dopoledne se můžete toulat anglickým zámeckým parkem. U soch světadílů barokního sochaře Jana Brokofa plánovat, kam se vypravíte na svatební cestu, nebo se políbit pod „stromem štěstí“, starobylou dřevinou až z Japonska.

Romantika může pokračovat i u oběda. Zámecký park je sice prostorný, já vám ale poradím projít až za lázně Evženie, kde leží půvabný a intimnější lázeňský park, kde vás u oběda nebude nikdo rušit. Pokud snad nebude počasí piknikování přát, nasytí vás v blízké restauraci s výhledem na řeku. Odtud už to máte jen pár kroků do lázní.

Odpoledne je čas trochu si partnera proklepnout po vzoru Libuše Šafránkové a Josefa Abraháma v nesmrtelné komedii Svatební cesta do Jiljí. Vhodný je na to třeba výšlap na hrad Šumburk s převýšením 260 metrů nebo pádlování na pramici proti proudu řeky Ohře. Lodí i záchrannou vestou vás vybaví každé odpoledne v půjčovně mezi zámeckým parkem a lázněmi.

Pokud chcete na svůj romantický den v Klášterci nad Ohří vzpomínat i ve dny všední, zastavte se v podnikové prodejně Thun 1794, druhé nejstarší české továrny na porcelán. Třeba najdete inspiraci pro vaši drahou polovičku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků