Hlavní obsah
Herečka Bohdana Pavlíková. Foto: Alena Hrbková

Každá role, která přijde, bude mou osobou vnímána jako ta zásadní, říká Bohdana Pavlíková

V pražském Švandově divadle, ač tam není dlouho, patří Bohdana Pavlíková k nejzajímavějším herečkám. Svědčí o tom příležitosti i herecké kreace, za které sklízí obdiv a úspěch. Velké filmové role ji sice zatím míjejí, zato v nekonečném seriálu Ulice má výraznou postavu.

Herečka Bohdana Pavlíková. Foto: Alena Hrbková
Každá role, která přijde, bude mou osobou vnímána jako ta zásadní, říká Bohdana Pavlíková

Začala nová sezóna. V čem vás uvidí divadelní publikum a na co se těšíte nejvíc vy sama?

Před prázdninami měla premiéru inscenace Natálie Kocábové Pohřeb až zítra v režii Daniela Hrbka, na tu se těším nejvíc. Matku Alžbětu ještě nemám řádně pod kůží a bude nás čekat další a další sbližování, uvolňování se v této roli a hledání i těch nejdrobnějších niterních výběžků.

Vzpomenete si ještě na šumperské divadlo, kde jste předtím léta působila? Na co z té éry vzpomínáte nejčastěji a nejraději?

Šumperk mnou prochází každý den. Těch 19 podjesenických let se pevně zakořenilo a nedají se zapomenout. Vzpomínám na kolegy, přátele a ochotnické studio. Kolikrát se mi zdá, že se probouzím ve svém bývalém bytě na herečáku... V listopadu se tam pracovně objevím. Sice jen na jeden den, ale moc se těším.

Kdo byl vaším nejlepším rádcem v Šumperku a na koho dáte nejvíc teď v Praze?

Rádkyní a přítelkyni, průvodkyní životem divadelním i soukromým byla mi Anička Bazgerová. Pak mi utekla do Jihlavy. Ale nic to nezměnilo. Nadále je mou přítelkyní a velkým hereckým vzorem. V Praze souzním hlavně se svým partnerem Lubošem. Máme na divadlo velmi podobný náhled, a jelikož jsme oba od "fochu", plkáme o něm pořád.

Existuje role, kterou byste si ráda zahrála a na kterou máte všechny předpoklady?

Vysněná role mě potkala v Šumperku v roce 2004. Sally Bowles v muzikálu Cabaret. Bylo to pro mě jedno z nejzásadnějších představení. Neuvěřitelná symbióza mezi herci a režisérem Davidem Drábkem. A jelikož jsem povahy skromné, víc tlačit na pilu nebudu. Každá role, která přijde, bude mou osobou vnímána jako ta zásadní. V tom je můj hnací motor.

V seriálu Ulice jste zdárně odrodila, co bude dál s vaší postavou? Nadělí vám tam konečně i nějakého ženicha?

Jindra porodila dcerku Ladu, a jak se její osud bude vyvíjet, je plně v rukou scenáristů a dramaturgů. Myslím, že její part je v této chvíli skvěle rozehrán a skýtá řadu dalších možných situací. Spíš než ženicha přeju Jindře pevný vztah se svou dcerou. Takový, jaký mám já se svou maminkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků