Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Kasaři otevřeli "popelku" jako za dob rady Vacátka

"Tak nám hlásili, další otevřenou popelku, pane rado." Kdeže časy poctivých kasařů jsou, takovou hlášku už na kriminálce těžko někdo prohodí. Ale staré trezory s výplní popela mezi stěnami existují stále. Na jednu se přišli podívat, a úspěšně, i loupežníci na Náchodsku.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Kasaři otevřeli "popelku" jako za dob rady Vacátka

"Náchodští kriminalisté vyšetřují vloupání do kanceláře jedné z firem na Červenokostelecku. V noci z 15. na 16. května 2013 se dosud neznámý pachatel či pachatelé vloupali do prostor kanceláře a "vybrali" trezor. Nebylo jim zatěžko nejprve rozstříhat plot, aby se dostali do areálu, hrubou silou si poradili i s oknem v prvním poschodí, a vnikli dovnitř. Dostali se až do kanceláře s trezorem, zvaným popelka, který ve firmě sloužil k ukládání cenností.  

Přinesenými nástroji násilím vnikli do trezoru, odcizili z něj peníze a cennosti, a po anglicku se vytratili," sdělila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Po pachateli či pachatelích nyní policisté pátrají. V případě dopadení jim hrozí, zejména podle výše způsobené škody, která bude vyčíslena později, minimálně až dvouletý trest odnětí svobody či vyšší.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků