Hlavní obsah
Foto: Lukrecius Kišš

Karvinský preventista Lukrecius Kišš na konferenci v Sokolově předvedl svá umění

V Západočeském Sokolově proběhla v minulých dnech závěrečná konference projektu Asistent prevence kriminality, který v Karviné běží již pátým rokem. Konference se za Karvinou zúčastnil preventista, kick boxer a raper Lukrecius Kišš, známý spíš jako Chang.

Foto: Lukrecius Kišš
Karvinský preventista Lukrecius Kišš na konferenci v Sokolově předvedl svá umění

Během konference vystoupili se svými názory a stanovisky zástupci Ministerstva vnitra, Policie ČR, samosprávy i samotní zástupci jednotlivých měst, kteří se podíleli na realizaci projektu.

Úloha Lukrecia Kišše byla tentokrát přece jen trochu jiná. Nebyl v roli řečníka, ale jako živá ikona projektu obstaral významnou část kulturního pásma konference. Nejen, že předvedl své mistrovské umění na sportovním poli – ukázku kick boxu, ale především předvedl další své umění – rap.

Samotnými účastníky konference byl dokonce požádán o interpretaci neoficiální hymny asistentů prevence kriminality, jakožto její spoluautor a hlavní představitel. Obě vystoupení jsou veřejně dostupná prostřednictvím YouTube.

„Každý se sám může přesvědčit, jak s vysokou mírou patriotismu velmi dobře reprezentoval naše město i samotnou Městskou policii Karviná. Za to mu patří náš dík a uznání, jelikož takto i zároveň ukazuje správnou cestu nejen svým vrstevníkům a pro mnohé je vzorem, co se týče pracovního nasazení v boji proti kriminalitě, ale i neuvěřitelnou chutí bojovat s touto společenskou zátěží i ve svém volném čase, ať už na poli sportovním či samotnou tvorbou a realizací projektů směřujících k potlačení kriminality,“ uvedl manažer prevence kriminality při městské policii Karviná Petr Slezák.

Karviná se Sokolovem správně pochopily smysl projektu

Obě zmíněná města aktivně přistupovala k realizaci projektu a dá se říci, že se stala vzorem, jelikož velmi rychle pochopila smysl projektu a především se nebála praktického využití asistentů přímo v terénu, kteří svou prací jednoznačně prokázali prospěšnost nejen pro městskou polici, ale pro celou společnost.

„V průběhu projektu přispívali ke zvýšení pocitu bezpečí občanů, dohlíželi na bezpečný pohyb dětí v okolí základních škol, dále pak společně se strážníky dohlíželi na veřejný pořádek, dodržování pravidel občanského soužití, dodržování Obecně závazných vyhlášek, ale především – stali se, díky svého aktivního a lidského přístupu k lidem žijících zejména v sociálně zatížené lokalitě, tolik potřebnou spojnicí mezi občanem a strážníky, ale také orgány veřejné moci obecně, což se bez jejich činnosti ani zdaleka nedařilo tak, jak bychom si všichni přáli,“ uzavřel Slezák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků