Hlavní obsah
Foto: Milan Haluška

Karvinský fotbalový stadión by se měl rekonstrukce dočkat na podzim

Na podzim letošního roku by měly být zahájeny stavební práce na rekonstrukci fotbalového stadiónu v Karviné-Ráji. Modernizace vyjde na čtvrt miliardy korun a divákům i druholigovým fotbalistům MFK OKD Karviná nabídne větší kapacitu i kvalitní zázemí.

Foto: Milan Haluška
Karvinský fotbalový stadión by se měl rekonstrukce dočkat na podzim

Plány na rekonstrukci stadionu jsou zastupitelstvem města schváleny již pět let, nebylo však dostatečně finančních prostředků na realizaci.

„Pomoci by měly evropské dotace i dotace státu z tzv. meziresortní komise. To jsou peníze určené pro oblasti postižené těžbou, je to zhruba přes 100 miliónů korun v rozpočtu města,” uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.

Zastupitelé města na úterním zasedání schválili vypsání soutěže na dodavatele stavebních prací. Jde o dvě zakázky za celkově 270 miliónů korun. Radnice tak může nyní vypsat velké otevření řízení na výběr firmy.

„To bude trvat asi půl roku, pokud vše půjde podle plánu, zahájí se práce na podzim. Nezbytné bylo rozhodnutí zastupitelstva podle nového zákona o zadávání veřejných zakázek,” dodala mluvčí.

Stadión nebude v maximalistické podobě

Původně se po první rekonstrukci počítalo s celopokrytím stadiónu za půl miliardy korun a kapacitou 6000 míst. To se však změnilo a vizualizace ani původní plány tak již neplatí. Nynější plány počítají s kapacitou do 5000 míst a nebude ani tak velkorysé zastřešení jako v původních plánech.

„Na fotbal v Karviné chodí okolo dvou tisíc lidí a většina z nich se samozřejmě na krytou tribunu vejít nemůže, nemá sociální zázemí, bufet a podobně. Úpravy čekají i vstupní plochy a vstupní objekt. Před pěti lety město první část rekonstrukce provedlo především díky dotacím,” uzavřela mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků