Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Kardiologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový běhací pás

Pacienti kardiologické ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí budou při svých vyšetřeních běhat na novém stroji. Nemocnice získala pro potřeby vyšetření pacientů nový běhací pás typu Valiant 2 cpet XL, který disponuje nejmodernějšími technologiemi, je maximálně přesný, spolehlivý i bezpečný.

Foto: Lucie Drahošová
Kardiologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový běhací pás

„Pořízením běžeckého pásu jsme doplnili již tak komplexní portfolio našich vyšetřovacích metod v kardiologii a zátěžové diagnostice. Pás je alternativou k bicyklovému ergometru a slouží k simulaci přirozeného fyzického zatížení organismu chůzí či během,“ uvedl primář interního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí MUDr. Petr Zajíček, MBA.

Běhací pás Valiant je navržen speciálně pro kardiopulmonální zátěžové testování, konkrétněji procesorem řízenou programovatelnou zátěž. Běhací pás je přitom nastaven tak, aby vydržel i kontinuální intenzivní provoz pacientů jdoucích na vyšetření hned po sobě.

Pás je proveden v robustním stylu, má možnost nastavení sklonu, možnost nouzového zastavení, velký rozsah rychlosti pásu i moderní design. Zařízení je určeno pro pacienty až do hmotnosti 225 kilogramů a ovládat jej lze jednoduše přes software počítače.

„Určený je především pro pacienty, kteří nezvládají zátěžová vyšetření na bicyklovém ergometru, nebo pro ty, u kterých je simulace intenzivní chůzí vhodnější. Samozřejmě se nabízí možnost vyšetřování i sportovců, zde zatím ale budeme nadále upřednostňovat klasickou ergometrii pro její přesnost, a tedy i snadnější reprodukovatelnost. Do budoucna ale i zde vidíme určitě využití,“ řekl primář MUDr. Petr Zajíček, MBA s tím, že pořizovací cena zařízení přesáhla 240 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků