Hlavní obsah
Kapela Mirai Foto: Benedikt Renč

Kapela Mirai představí na podzimním turné s kapelou Poetika nový singl a videoklip z Japonska

Píseň Pojď, zapomenem avizuje debutové album a podzimní turné s kapelou Poetika. Skupina Mirai přichází po úspěšných hitech Když nemůžeš, tak přidej a Cesta z města, které se blíží 6 miliónům zhlédnutí, s dalším singlem. Píseň s názvem Pojď, zapomenem hitový potenciál rozhodně nezapře.

Kapela Mirai Foto: Benedikt Renč
Kapela Mirai představí na podzimním turné s kapelou Poetika nový singl a videoklip z Japonska

„'Pojď, zapomenem' je v podstatě love song s otevřeným koncem. Pracovali jsme na něm s Ondrou Fiedlerem a myslím, že se nám povedlo zase o kus posunout. Poprvé jsme zařadili i další nástroje - kontrabas a ukulele. Svým zvukem a žánrem se skladba od předešlých výrazně liší a doufám, že posluchače bude bavit,“ řekl zpěvák a spoluautor písně Mirai Navrátil.

Kapela Mirai svoji laťku posunula zase o kus výše a po překonávání hranic ve videoklipu Když nemůžeš, tak přidej, se frontman Mirai Navrátil vydal s režisérem a kameramanem v jedné osobě – Ondřejem Urbancem na cestu do Japonska. Ve městech Tokio, Kjóto a Fukuoka nasbírali za pět dní 40 hodin materiálu.

„Část mé rodiny pochází z Japonska a natočit videoklip právě tam jsem si vždycky přál. Točili jsme čtyři dny od nevidím do nevidím, spali dvě hodiny denně. Modlili se, aby nám neodešla kamera, protože jsme neměli zálohu. Prosili strážce zákona, kteří nás neustále odněkud vyháněli, ať nás nechají točit. Ondra k sobě neměl štáb, jak bývá zvykem, a týmem jsem byl v podstatě jenom já a kamarádka Emi Ichinomiya, bez který by to nešlo. To prostředí nás nabíjelo, takže když jsme nemohli, přidali jsme,“ vypráví Mirai. „Tohle byla 96hodinová zběsilá jízda, ze které Ondra jako zázrakem a skvělým střihem vykřesal parádní videoklip,” dodal.

„Pro mě rozhodně jedno z nejdobrodružnějších natáčení. Když mi Mirai volal, že vezmeme kameru a vyrazíme do Tokia natočit klip, neváhal jsme ani minutu. Tokio má 37 miliónů obyvatel, v červenci tam je 40 stupňů a 100procentní vlhkost. To samo o sobě je dost náročné, a když připočtu deficit spánku, tak to bylo jedno z fyzicky nejnáročnějších natáčení. Z výsledku mám ale radost. Do japonské roadmovie se nám podařilo schovat i love story,“ popisuje Ondřej Urbanec – režisér videoklipu.

Po singlu 'Když, nemůžeš tak přidej' je 'Pojď, zapomenem' další ochutnávkou z chystaného debutového alba, jehož vydání je naplánováno na podzim letošního roku. Hned poté - 6. října – Mirai odstartují první turné, na které vyjedou spolu s další nadějí české popmusic – skupinou Poetika.

„S deskou pomalu finišujeme a mám radost, že vedle Ondry Fiedlera s námi spolupracují výborní současní producenti Honza Balcárek z Light & Love, Lukáš Chromek a Martin Ledvina. I když za sebou máme stovky živých hraní, tak samostatná nahrávka je velká zodpovědnost a nechtěli jsme po třech letech přijít s neúplným materiálem. Ta deska bude hudebně barevná a už se nemůžeme dočkat, až s ní na podzim vyjedeme na naše první tour,” doplnil Mirai.

Mirai & Poetika Tour 2017:

6. 10. Velké Meziříčí - Jupiter klub, 7. 10. Vratislavice - Kulturní centrum Vratislavice, 12. 10. Brno - Metro music club, 13. 10.Ostrava - club Barák, 14. 10. Plzeň - Buena Vista club, 20. 10. České Budějovice - Kulturní dům Vltava, 27. 10. Valašské Meziříčí - M-Klub a 31. 10. Praha - Lucerna Music Bar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků