Hlavní obsah
Tvůrčí tým Kabaretu Astragal - inscenace do Zlína přivedla zpět mladou talentovanou režisérku Annu Petrželkovou (úplně vpravo). Foto: MDZ

Kabaret Astragal přivede zlínské herce na hranu zákona

Zběsilou milostnou jízdu životem, s živou hudbou a nespoutaným herectvím slibuje Kabaret Astragal, nová klubová inscenace Městského divadla Zlín. V těchto dnech ji herci zkoušejí pod vedením talentované mladé režisérky Anny Petrželkové. Premiéru bude mít v sobotu 21. prosince v 17.00 v Dílně.

Tvůrčí tým Kabaretu Astragal - inscenace do Zlína přivedla zpět mladou talentovanou režisérku Annu Petrželkovou (úplně vpravo). Foto: MDZ
Kabaret Astragal přivede zlínské herce na hranu zákona

Podle skutečných životních osudů slavné francouzské spisovatelky Albertine Sarrazinové napsal hru dramaturg Vladimír Fekar. Dráždivý příběh mladé delikventky a jejího přítele Juliena Sarrazina tak trochu připomíná legendární gangsterskou dvojici Bonnie a Clyde. 

Inscenace diváky zavede do Francie šedesátých let mezi lapky, vězně, zloděje a prostitutky, do prostředí, které hlavní hrdinku obklopovalo.

„Albertine Sarrazinová své autobiografické romány psala ve vězení, ve kterém strávila takřka deset let svého kratičkého života. Ve Francii se z jejích knih staly bestsellery, nejenom pro to, jak upřímně dokázala o svých zážitcích psát, ale také pro jejich nespornou literární kvalitu. U nás tak známé nejsou, ale je to velká škoda. Proto jsme se atmosféru, kterou zachycuje, a divokost vášnivého životního stylu, rozhodli přiblížit i českému divákovi. Ovšem formou svébytného kabaretu,“ vysvětlil volbu titulu Fekar.

„Jedná se o autentický příběh o velmi spontánní ženě, která si dokáže užívat života naplno a ke které musí pocítit sympatie snad každý, přestože se neustále pohybuje na hraně zákona. A mnohdy i za ní,“ dodal.

Stěžejní roli v tomto nevšedním představení s kabaretními prvky bude hrát hudba. Pro inscenaci ji skládají Tomáš David a Tomáš Červinek, kteří v ní zároveň účinkují i jako herci a hrají na klavír a kytaru. Hlavní roli Albertine Sarrazinové ztvárňuje Marta Bačíková.

Režisérka Anna Petrželková má na kontě několik nominací na prestižní Cenu Alfréda Radoka. Ve Zlíně v minulosti režírovala úspěšnou inscenaci Blanche a Marie ve Studiu Z.

Po premiéře 21. prosince bude následovat beseda s tvůrci, takzvaná Klevetivka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků