Hlavní obsah
Náměstí v Kašperských Horách po středeční sněhové nadílce Foto: Jan Kaše

K vánoční atmosféře v Kašperských Horách přispěly i děti z dětského domova

I když do Štědrého dne zbývá ještě několik dnů, středeční podvečer připravil v Kašperských Horách skutečnou vánoční atmosféru. Z mraků se intenzivně snášel sníh, teplota klesla pod nulu a během dvou hodin se zdejší náměstí proměnilo v pohádkové místo.

Náměstí v Kašperských Horách po středeční sněhové nadílce Foto: Jan Kaše
K vánoční atmosféře v Kašperských Horách přispěly i děti z dětského domova

A kdo se chtěl ohřát a potěšit, mohl zavítat do kina, kde děti a zaměstnanci dětského domova připravili téměř dvouhodinový program.

Pořadem vtipně a nápaditě provázel Rumcajs s Mankou v podání zaměstnanců domova. Svými vstupy vyplňovali dobu mezi jednotlivými vystoupeními, aby děti měly dostatek času připravit vše potřebné.

Letos nechyběla taneční a především i pěvecká vystoupení. Nácviku věnovaly děti hodně času a výsledek se dostavil. Nadšené publikum je odměňovalo spontánním a dlouhým potleskem.

Perfektně na téměř profesionální úrovni bylo závěrečné vystoupení, jehož součástí bylo připomenutí významu vánočních svátků s malou exkurzí do historie. Děti své role hrály zcela přirozeně s vynikajícím ústním projevem. Jejich výkon byl tak přesvědčivý, že někteří diváci se po skončení ptali, zda se jednalo o herecký soubor. Odpověď zněla jasně a hrdě: „Ne, to jsou naše děti, a divadlo normálně nehrají.“

Nutno podotknout, že letošní besídka se nesla i v duchu štědrosti. Během večera bylo dětem od dvou dárců předáno přes 17 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků