Hlavní obsah
Foto: Josef Školný

Již 15 let rozdává radost nejen na Mladoboleslavsku folklorní soubor Furiant

Furiant se po dlouhých a náročných přípravách dočkal své oslavy dospívajícího věku a nikoho nenechal na pochybách, že by se rád dožil i dospělosti.

Foto: Josef Školný
Již 15 let rozdává radost nejen na Mladoboleslavsku folklorní soubor Furiant

V sobotu 25. října, přesně 15 let poté, co folklorní soubor Furiant absolvoval své první oficiální vystoupení, připravil pro své fanoušky, přátele, známé a příbuzné téměř tříhodinový galaprogram, který se nesl v humorném duchu a přátelské atmosféře. Členové souboru si nachystali několik tanečních vstupů, kterými představili své začátky, pokroky a vše korunovali programem českých tanců společně s lidovou muzikou Osmikráskou.

Muzika si našla soubor, který byl 15 let bez kapely počátkem léta a jako první se představili hned při takové veliké slávě. Soubor Furiant tajil své překvapení důkladně, o to víc ho pak mrzela nízká účast diváků, kteří tak přišli nejen o jejich skvělé představení, ale i vynikající moderování večera Honzou Hejdrychem, jakož i o neutuchající elán a vtip kapely Švejk Band až z Plzně a v neposlední řadě i folklorní soubor Šafrán perlil s lidovými tanci, hlavně však veselou gratulací, kterou bylo možno nazvat: Hodně volný styl.

Hostem večera byla všem velmi vzácná choreografka lidových tanců paní Eva Rejšková, která pohovořila o folkloru všeobecně, ale zároveň vyzvedla přes holý amaterismus souboru jeho velikou snahu a pojetí lidových tanců, kdy se jí průřez patnácti lety trvání velmi líbil. Pochvalami nešetřila ani učitelka lidových tanců Jitka Bonušová z taneční školy Dvorana. Dosluhující starostka města Jana Štěpánová poděkovala souboru za jeho poctivou práci a reprezentaci Bakovska nejen po Čechách, ale i v zahraničí. Originální dort z jejích rukou při nedělním úklidu sálu všem moc chutnal, jakož i dort od Míly Henrichové z Cukrárny Za rohem. Oba totiž byly vyvedeny v lidovém duchu.

Všichni návštěvníci byli jubilanty náležitě hoštěni, a tak tedy na bakovském divadelním sále nikdo hlady a žízní netrpěl. Po skončení oficiální části programu se ještě dlouho do noci zpívalo a hrálo za doprovodu všech tří kapel. Prohlížela se fotokniha sestavená u příležitosti oslavy a udržovaly se hlavně přátelské vztahy. Poděkování za velmi pěkně připravenou akci patří nejen samotných organizátorům a aktérům v jednom, ale i divadelnímu spolku Tyl za zapůjčení sálu, především pak panu Anderlemu, zvukaři Ádu Langhansovi a všem, kdo si do Bakova v sobotu našel cestu a zatleskal a chvíli s Furianty pobyl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků