Hlavní obsah
2.liga družstev billiard-hockeye šprtce Foto: BHC Most

Jihočeští stolní hokejisté na domácích stolech nezaváhali

V nedobytnou tvrz proměnily jihočeské kluby billiard-hockeye šprtce o víkendu své domácí stoly. Nejprve v sobotu 14. září prvoligová WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, poté na stejném místě v neděli 15. září úřadoval i druholigový celek Boršov n. V. Mighty Pigs.

2.liga družstev billiard-hockeye šprtce Foto: BHC Most
Jihočeští stolní hokejisté na domácích stolech nezaváhali

V sobotu nejprve prvoligová WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic porazila ostravské Šprtmejkry i Prague NHL a míří za titulem mistra republiky, poté v neděli na stejném místě, v dobrovodské klubovně, úřadoval i druholigový celek Boršov n. V. Mighty Pigs. A u toho už byla i družstva z Mostecka.

Boršovští zcela suverénně porazili spolufavority skupiny SHL Celio Litvínov 6:0 a Old Friends Most „A“ 8:1. Větší odpor domácím nečekaně kladli outsideři KSH Celio ZŠ Meziboří a BHC 15. ZŠ Most. Ani v jejich případě to ale na body nestačilo a Boršov si tak s předstihem zajistil postup do celostátního Druholigového poháru, v němž obhajuje vítězství.

Po vzájemné remíze mezi Litvínovem a Old Friends Most „A“ si litvínovští zachovali jednobodový náskok před svým soupeřem v boji o druhé postupové místo. Na chvostu tabulky zůstává tým BHC 15. ZŠ Most, který ani tentokrát nedosáhl na první body, i když k nim měl poměrně blízko proti Meziboří a proti Old Friends Most „A“.

V posledním říjnovém kole 2. ligy se účastníci představí na mostecké 15. základní škole. Do hry už nezasáhne Meziboří, které má všechny zápasy odehrány a skončí sezónu na páté příčce. V říjnovém ligovém kole nastoupí také BHC AB STAIN Most. V derniéře 1. ligy přivítá na 18. ZŠ Most Prague NHL a uherčické Bizony. Aktuálně patří mosteckým devátá příčka v jedenáctičlenné tabulce a svou pozici mohou domácí na závěr sezóny jen vylepšit.

Po vyznavačích billiard-hockeye šprtce odstartují podzimní část také hráči a hráčky táhlového hokeje Chemoplast. V neděli cestují do Strakonic a hned poté ve středu 25. středu si zahrají i v Mostě, na 15. základní škole, kde bude chemoplastový turnaj součástí Dne pro rodinu.

VÝSLEDKY – BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC

2. liga družstev (Čechy) - 5. kolo
Old Friends Most "A" - SHL Celio Litvínov 4:4, Boršov n. V. Mighty Pigs - BHC 15. ZŠ Most 6:3, Boršov n. V. Mighty Pigs - KSH Celio ZŠ Meziboří 5:3, BHC 15. ZŠ Most - SHL Celio Litvínov 1:7, KSH Celio ZŠ Meziboří - BHC 15. ZŠ Most 5:4, Old Friends Most "A" - Boršov n. V. Mighty Pigs 1:8, SHL Celio Litvínov - Boršov n. V. Mighty Pigs 0:6, KSH Celio ZŠ Meziboří - Old Friends Most "A" 2:7, BHC 15. ZŠ Most - Old Friends Most "A" 3:5, SHL Celio Litvínov - KSH Celio ZŠ Meziboří 7:1

2. liga družstev (Čechy) – tabulka po 5. kole
1. Boršov n. V. Mighty Pigs 28 bodů / 16 utkání,
2. SHL Celio Litvínov 22 / 16,
3. Old Friends Most „A“ 21 / 16,
4. Old Friends Most „B“ 17 / 16,
5. KSH Celio ZŠ Meziboří 12 / 20,
6. BHC 15. ZŠ Most 0 / 16

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků