Hlavní obsah
Mgr. Petra Horáková, prof. MUDr. Ján Praško, CSc., ředitel lázní Ing. Roman Provazník a MUDr. Jaroslav Novotný na tiskové konferenci k 55.ročníku ČNPS Foto: David Migal

Jesenické lázně hostí psychofarmakologickou konferenci

Specialisté na neurologii, psychiatři, psychologové a farmakologové zavítali do Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. Od pátku 4. ledna do úterý 8. ledna se zde koná tradiční česko-slovenská psychofarmakologická konference, v jejímž průběhu jsou prezentovány novinky v oblasti psychofarmak a jejich výzkumu.

Mgr. Petra Horáková, prof. MUDr. Ján Praško, CSc., ředitel lázní Ing. Roman Provazník a MUDr. Jaroslav Novotný na tiskové konferenci k 55.ročníku ČNPS Foto: David Migal
Jesenické lázně hostí psychofarmakologickou konferenci

Česko-slovenská psychofarmakologická konference má v Jeseníku své stálé místo. Svědčí o tom i její letošní 55. ročník. Moderní psychofarmaka byla do léčby duševně nemocných zavedena v polovině minulého století, což z jesenické konference činí vůbec první odborné setkání tohoto druhu ve světě. Setkání odborníků v Jeseníku je však také unikátní tím, že se od svého vzniku i po 55 letech koná stále na jednom místě.

Letošní ročník přivítal na 600 účastníků, což je více než v loňském roce. Mezi nimi je na 530 lékařů. „Během konferenčních dnů se koná šestnáct vědeckých sympózií, která budou věnována jednotlivým lékovým skupinám,“ uvedl předseda konference prof. MUDr. Ján Praško, CSc. Nebudou samozřejmě chybět ani odborné workshopy zaměřené na získání praktických znalostí a dovedností v oblasti psychofarmakologie a příbuzných disciplín.

Mezi řečníky vystoupí čeští specialisté i odborníci ze zahraničí jako Prof. MUDr. Cyril Höschl, Dr.Sc., FRCPsych. z Univerzity Karlovy v Praze, prof. Dr. Hans-Ulrich Wittchen z drážďanské Technické univerzity nebo Prof. MUDr. Jan Volavka, PhD. z newyorské univerzity. Zajímavou přednášku připravil teolog prof. ThDr. Otakar Funda.

Jak uvedla Mgr. Petra Horáková, vedoucí organizačního týmu ČNPS, účastníci se mohou těšit i na pestrý doprovodný program. V rámci konference vystoupí Bohnická divadelní společnost s autorskou performancí Happy! V letošním roce byla také nově zařazena výstava pacientských obrazů, které vznikají při arteterapii, či promítání filmu. Konferenci doplňuje výstava firem s konzultační službou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků