Hlavní obsah
Za péčí primáře Zdeňka Štěpána přijíždí pacienti z celé České republiky Foto: Hana Szotkowská

Jesenická ortopedie se z nemocnice stěhuje do nových prostor

Ambulance Jesenická ortopedie, která se v regionu stará o pacienty s problémy pohybového aparátu, přesunuje v Jeseníku svoji ortopedickou ambulanci do nových prostor. Z Jesenické nemocnice se ambulance stěhuje do budovy bývalé polikliniky v Dukelské ulici.

Za péčí primáře Zdeňka Štěpána přijíždí pacienti z celé České republiky Foto: Hana Szotkowská
Jesenická ortopedie se z nemocnice stěhuje do nových prostor

Nově přesunutá ambulance nabídne pacientům z jesenického regionu a přilehlých oblastí nejen nové prostory, ale hlavně rozšířené spektrum služeb v podobě rázové vlny nebo třeba infuzní terapie, kterou ocení zejména pacienti s bolestmi zad. Součástí nového ambulantního pracoviště bude i zákrokový sálek.

Ortopedická ambulance má v Jeseníku bohatou historii, a to díky spolupráci s šumperskými ortopedy, kteří v jesenické nemocnici pomáhají pacientům s bolestmi pohybového aparátu už od roku 1957.

„Vzájemná spolupráce s jesenickými lékaři tu fungovala desítky let. Bohužel se změnou majitele jesenické nemocnice došlo k přetrhání těchto vazeb a nám nezbývá nic jiného, než naši ortopedickou ambulanci přesunout jinam,“ vysvětluje primář ortopedického oddělení šumperské nemocnice MUDr. Zdeněk Štěpán.

Přitom právě na jeho pracoviště přijíždí za ortopedickou péčí pacienti z celé České republiky. „Věřím, že cestu by si k nám nakonec našli i pacienti z Jesenicka. Vždyť většina z nich se u nás doteď i léčila. Ale byl bych velmi nerad, kdyby za běžnou ambulantní péčí museli najednou dojíždět. Pro mnohé z nich by to bylo opravdu velmi obtížné,“ objasňuje primář, proč se nakonec nevzdal a rozhodl se ambulanci v Jeseníku přesunout.

Nová ambulance bude pacientům otevřena od pondělí do pátku. Sloužit v ní budou kromě primáře Štěpána také MUDr. Pavel Stejskal, MUDr. Roman Kopnický a MUDr. Petr Krátký. Součástí ambulantního pracoviště bude i zákrokový sálek, na kterém budou ortopedi provádět drobné výkony jako operace karpálního tunelu, rosolových váčků nebo lupavých prstů.

Ze spolupráce Jesenické ortopedie s. r. o  s šumperskou nemocnicí přitom plyne bezpočet výhod. „Pacientům z Jesenicka jsme schopni poskytnout špičkovou péči. Například vyšetření magnetickou rezonancí mohou absolvovat v šumperské nemocnici, která loni otevřela jedno z nejmodernějších magnetických pracovišť v zemi. Jeseničtí přitom za tímto typem péče, ani kvůli případné operaci, nemusí cestovat do vzdálenějších krajů, budou to mít téměř „pod nosem“,“ jmenuje výhody doktor Zdeněk Štěpán s tím, že nový majitel šumperské nemocnice investuje do jejího rozvoje nemalé finanční prostředky.

Například v roce 2016 zde nechal vybudovat nový superaseptický operační sál, na kterém operují také lékaři sloužící v ambulancích Jesenické ortopedie. „Tím je zajištěna kontinuita péče. Zejména nyní, kdy přibývá pacientů s úrazy pohybového aparátu,“ dodal primář Štěpán.

Původní ortopedická ambulance se přesune do budovy bývalé polikliniky na Dukelské ulici 466/13 a s tím nabídne i nové služby. „Konkrétně mohu zmínit rázovou vlnu, kterou na Jesenicku doposud nikdo nenabízí,“ zdůraznil primář.

Ambulance se pacientům poprvé otevře už po Velikonocích. Objednávat se ale lze už nyní na telefonním čísle: 584 412 555.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků