Hlavní obsah
Luther Raphael Simon a Hana Holišová během zkoušek muzikálu Rocky, který bude uváděn v Kongresovém centru Praha. Foto: Monika Urbánková

Jednu z hlavních rolí očekávaného muzikálu Rocky ztvární Američan Luther Raphael Simon

Roli boxerského šampióna Apolla Creeda v muzikálu Rocky, který bude od března uváděn v Kongresovém centru Praha, vytvoří Američan Luther Raphael Simon. Zkušený herec, který účinkoval ve světových hitech jako Lví král, Bídníci, Rent nebo Hairspray!, se kvůli angažmá naučí zpívat česky.

Luther Raphael Simon a Hana Holišová během zkoušek muzikálu Rocky, který bude uváděn v Kongresovém centru Praha. Foto: Monika Urbánková
Jednu z hlavních rolí očekávaného muzikálu Rocky ztvární Američan Luther Raphael Simon

„Mám soukromou učitelku a piluju češtinu každý den,“ uvedl sympatický Simon, který se na jevišti Kongresového centra Praha utká s dvojnásobným držitelem Ceny Thálie Janem Křížem, představitelem Rockyho.

Luther Raphael Simon pochází z Miami a postavu Apolla vytvořil už v německé verzi muzikálu Rocky. Pro Stuttgart se naučil německy a teď kvůli roli studuje češtinu. „Znám charakter postavy, vím, co říká a je pro mě výzva se slova naučit v několika jazycích,“ vysvětlil Simon, který v Americe a v Německu účinkoval v muzikálech Bídníci, Rent, Hairspray!, DreamGirls, Motown nebo Lví král.

„Beru lekce přes skype, učitelka mě učí česky, já ji zase anglicky,“ směje se absolvent muzikálového herectví kalifornské university. Najal si kvůli pražskému angažmá kouče fonetiky a věří, že nejvíc správného akcentu pochytá na každodenních zkouškách muzikálu Rocky.

Za nejtěžší moment představení přitom nepovažuje zpěv nebo herectví v jakémkoli jazyce, ale box. „Apollo je světový šampión a diváci musí věřit, že v ringu stojí opravdový mistr. Musíte mít energii, sílu a přesvědčivost vítěze. Zároveň jde o divadlo, takže prostředky, kterými bojujete, jsou v náznaku, ale musí vypadat jako skutečný souboj,“ uzavřel Luther.

Oscarový příběh outsidera na motivy filmu se Sylvesterem Stallonem vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března. Legendární příběh o životní šanci a osudové lásce produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! ve spolupráci se Stage Entertainment.

V hlavní roli se alternují Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha. V dalších úlohách se objeví Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek, Petra Vraspírová, Petr Svěcený nebo Michaela Nosková.

Inspirující příběh o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů „Eye of the Tiger“, „Fight from the Heart“ a „Gonna Fly Now“. Velkolepou podívanou graduje vedle světelných efektů především unikátní scénografie Martina Černého, jaká v českých muzikálech dosud nebyla k vidění. Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk.

Muzikál Rocky měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal 4 nominace na cenu Tony, z nichž jednu – za originální scénografii – vyhrál. Tři ocenění obdržel také v rámci prestižních Drama Desk Award a Outer Critics Circle Award, na dalších 14 trofejí byl nominován.

Původní hudbu muzikálu Rocky zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens, slavný tandem oceněný cenou Tony a 2x nominovaný na Oscara. Autorem libreta je Thomas Meehan, který mimo jiné napsal předlohy k muzikálům The Producers a Hairspray.

Autorem českých textů je Michael Prostějovský, známý z domácích verzí muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Evita.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků