Hlavní obsah
Pozvánka na výstavu hub do Přerva. Foto: Mykologický klub Přerov

Jedinečná výstava hub bude k vidění v Přerově

Mykologický klubu Přerov pořádá ve dnech 18. a 19. září již 18. výstavu hub, která se uskuteční v prostorách Klubu Teplo na Horním náměstí v Přerově. V pátek mají předškolní a školní třídy vstup zdarma.

Pozvánka na výstavu hub do Přerva. Foto: Mykologický klub Přerov
Jedinečná výstava hub bude k vidění v Přerově

Součástí výstavy bude i několik přednášek. V pátek od 16.00 hodin proběhne přednáška známého mykologa Jiřího Polčáka z Muzea Komenského v Přerově nazvaná Houby Hostýnských vrchů. V sobotu další dvě přednášky Jiřího Polčáka, od 10.00 hodin na téma Jarní houby a od 14.00 hodin na téma Houby našich parků.

Jiří Polčák je velmi zkušený mykolog, který nalezl v České republice několik druhů hub jako první. Před dvěma roky například objevil u Tovačova suchohřib, který ještě neměl ani české jméno. Letos našel v Přerově čirůvku osténkatou, která je vzácná i v jižní Evropě a v ČR ji dosud nikdo nenašel. Její plodnice budou proto uloženy v Národním muzeu v Praze.

Před dvanácti lety objevil Jiří Polčák v Hostýnských vrších houbu, kterou museli vědci pojmenovat, protože šlo o nový druh na světě. Dostala jméno slzečník papouščí.

Po celou dobu výstavy bude veřejnosti k dispozici i mykologická poradna, ve které si můžete nechat určit donesené houby. Výstava bude přístupná v pátek od 9.00 do 19.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 17.00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků