Hlavní obsah
Jaroslav Skalník v Rajhradě Foto: Jiří Smutný

Jaroslav Skalník bavil obyvatele Akátového domu

Ve středu 21. června zavítal do domova pro seniory Akátový dům v Rajhradě hudebník, skladatel, textař, zpěvák, kouzelník a bavič Jaroslav Skalník z Bošovic.

Jaroslav Skalník v Rajhradě Foto: Jiří Smutný
Jaroslav Skalník bavil obyvatele Akátového domu

Návštěva nebyla nijak naplánovaná a pro obyvatele domova to proto bylo překvapení. Muzikanta uvedla vedoucí Akátového domu Bronislava Migotová. Konstatovala, že je v tomto domově poprvé, byť jeho zkušenosti s vystupováním pro seniory jsou dlouholeté a bohaté.

Jaroslav Skalník vystupuje již řadu let společně s manželkou Evou pod uměleckým jménem Duo Kondor. Hrají a zpívají známé písničky, lidové i umělé, známé v podání renomovaných interpretů. Kromě hudební produkce je součástí vystoupení i magické číslo, v němž zaujme zejména schopnost kouzelníka udržet na čele kovové předměty, jako nože, meče nebo tácy. Pobaví i vyprávění anekdot. Vystupují téměř výhradně v domovech pro seniory.

V Rajhradě byl muzikant sám. Jak sdělil publiku, jeho manželka Eva je v současné době v lázních, takže musí bavit lidi bez ní. I tak dosáhl přízně seniorů. Zahrál a zazpíval řadu známých písní, zejména lidových, které si společně s ním notovaly i mnohé obyvatelky domova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků