Hlavní obsah
Foto: Alena Zavoralová

Jak se žilo na hradě a jak v podhradí? Muzejníci nabízejí výlet do středověku

Chcete prožít jeden den ve středověku? Tak se přijďte podívat na interaktivní výstavu v muzeu v Poličce, kde si budete moci vše sami vyzkoušet, osahat a očichat. Dozvíte se, jak žili lidé na hradě i v podhradí, jak se ve středověku válčilo a jaké zbraně se v boji používaly.

Foto: Alena Zavoralová
Jak se žilo na hradě a jak v podhradí? Muzejníci nabízejí výlet do středověku

Interaktivní výstava dává možnost malým i velkým návštěvníkům vrátit se o několik století do minulosti.

„Čeká vás „den“ plný zajímavých aktivit od ranního oblékání až po večerní modlitbu. Obléknete si gotický oděv nebo kroužkovou košili, ozdobíte se čelenkou se závojem nebo nasadíte rytířskou přilbu, potěžkáte meče a bijáky, přičichnete si k dobové voňavce a zjistíte, jak „voněla“ středověká ulička. Dotykové výstavy jsou pro děti lákadlem, jde především o prožitek. Baví je a rády se vracejí. Jsem přesvědčená o tom, že když si děti mohou vzít věci do ruky, pak si je i lépe zapamatují,“ prezentuje výstavu její kurátorka Mgr. Simona Valachová z poličského muzea. 

„A to není zdaleka vše. Můžete si zahrát na zakladatele měst, stát se písařem ve skriptoriu, vyzkoušet si pečetění a náročnou práci iluminátora, vytvořit vlastní mozaiku ve vitrážovém okně, která je pro gotiku typická nasednout na koně nebo si zazpívat chvalozpěv s ponocným. A samozřejmě se dozvíte mnoho zajímavostí z každodenního života ve středověkém městě,“ dodala.

Výstava začne 2. února a bude k vidění do 10. dubna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků