Hlavní obsah
Ilustrační fotografie Foto: Chaloupky o.p.s.

Jak na zahradu ve spolupráci s přírodou poradí a ukáží v Brtnici

Pro zájemce především z řad domácích zahradníků-amatérů je připraven informační a praktický workshop s názvem „Jak na zahradu ve spolupráci s přírodou aneb tipy pro zahradničení,“ který pořádají Chaloupky o.p.s. v úterý 10. května 2011 v Brtnici.

Ilustrační fotografie Foto: Chaloupky o.p.s.
Jak na zahradu ve spolupráci s přírodou poradí a ukáží v Brtnici

Proškolené konzultantky pro přírodní zahrady se podělí o rady a tipy pro zahrady plné přírody, které přináší radost a užitek od jara do zimy.

„Nebudeme jen teoretizovat, většinu věcí ukážeme přímo na zahradě, která je certifikována jako přírodní. Workshop doplníme ukázkami a ochutnávkami pochoutek z jarních domácích i divokých rostlin,“ představuje ve stručnosti program Iveta Machátová, koordinátorka česko-rakouského projektu „Přírodní zahrady bez hranic“.

Přírodní zahrady jsou vhodnou variantou mezi permakulturními zahradami a moderními zahradami se stálezelenými dřevinami a jednodruhovým trávníkem.

Návštěvníci se dozvědí tipy na ochranu a péči o zahradu a jak získat na svoji stranu pomocníky z živočišné říše.

„Přineseme inspiraci z veřejných i soukromých zahrad z Rakouska a Německa. A případným zvědavcům rády zodpovíme veškeré dotazy,“ uzavírá Machátová.
Sraz účastníků je v 16:00 hodin před Informačním centrem v Brtnici.

Projekt „Přírodní zahrady bez hranic aneb nový prostor pro lidi, přírodu a cestovní ruch na dosah“ je podpořen z prostředků EU z programu Evropské územní spolupráce Česká republika – Rakousko a je lokalizován na území Dolního Rakouska, Jihočeského a Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků