Hlavní obsah
Ředitelka DDM Habartov Jana Chalupská zahajuje tradiční maškarní rej Foto: Aleš Plevka

I karnevalové masky v Habartově postihla chřipková epidemie

Účast masek na tradičním maškarním reji, který v tuto dobu každoročně pořádá Dům dětí a mládeže v Habartově, negativně poznamenala aktuální chřipková epidemie. Zatímco jindy se počet masek blíží i ke stovce, tentokrát jich v pátek 26. února odpoledne do společenského sálu dorazilo čtyřicet pět.

Ředitelka DDM Habartov Jana Chalupská zahajuje tradiční maškarní rej Foto: Aleš Plevka
I karnevalové masky v Habartově postihla chřipková epidemie

Ještě krátce po čtvrté hodině však vypadala situace pro tým organizátorů ještě mnohem hůře, nad přítomnými dětmi měli totiž jednoznačnou přesilu. Nakonec se však počet dětí a k tomu i adekvátního dospělého doprovodu poněkud navýšil a dostal se na zhruba polovinu obvyklé účasti.

Jana Chalupská, ředitelka DDM, celou zábavnou akci zahájila několik minut po šestnácté hodině a zároveň poznamenala, že program se poněkud poupraví na míru danému počtu dětí. Nakonec to ale, troufnu si napsat, nikomu pranic nevadilo, protože děti a ostatně i rodiče si ty asi dvě až tři hodinky pestrobarevného dovádění pořádně užili.

Program se rozjížděl několika jednoduchými hrami a soutěžemi, jež měly za cíl zásobit caparty přísunem žádaných sladkostí, které pak během následujícího dění děti zkonzumovaly. Poté se ke slovu dostala nestárnoucí a stále oblíbená hra se židličkami, která se pro velký úspěch několikrát opakovala a nakonec se do ní s chutí zapojili i členové dospělého doprovodu.

Všem byl pak poskytnut krátký čas na oddych, když se dvěma tanečními čísly vystoupila děvčata z tanečních kroužků DDM pod vedením Hanky Králové. I jejich řady pokosila zákeřná chřipka, ale děvčata se se svými výstupy popasovala statečně a byla odměněna zaslouženým potleskem.

Následoval taneční rej a  mumraj, který jako každý rok okořenila záplava barevných nafukovacích balonků, které s sebou přinesly spoustu radosti a legrace. Nutno poznamenat, že málokterý z nich se dočkal závěru karnevalu bez újmy. Drtivá většina z nich totiž padla za oběť vytrvalému pinkání a ostřejším hranám v prostoru.

Během pátečního odpoledne zažilo místní kulturní středisko spoustu smíchu, tance a zábavy a je jen škoda, že mnoho dětí tento den muselo s ohledem na svou nemoc trávit v teple domova. Všem organizátorům patří poděkování za pomoc a bezva připravenou zábavnou akci. A protože se pomalu, ale jistě blíží Velikonoce, je více než jisté, že všichni dostanou příležitost se spolu s DDM a jejich akcemi brzy znovu potkat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků