Hlavní obsah
Viktor Dyk jako Mefistofeles ztělesňuje zlo, ve skutečnosti má však srdce na správném místě. Proto neváhal podpořit Linku Ztracené dítě 116 000. Foto: RockOpera Praha

Hvězda RockOpery Praha Viktor Dyk pomáhá ztraceným dětem

Na divadelních prknech ztělesňuje zlo, ve skutečnosti má však srdce na správném místě. Viktor Dyk, sólista RockOpery Praha, se připravuje na ďábelskou roli Mefistofela v nové rockové opeře Faust. Coby hudební producent projektu Notes 4 Kids podporuje evropskou krizovou Linku Ztracené dítě 116 000.

Viktor Dyk jako Mefistofeles ztělesňuje zlo, ve skutečnosti má však srdce na správném místě. Proto neváhal podpořit Linku Ztracené dítě 116 000. Foto: RockOpera Praha
Hvězda RockOpery Praha Viktor Dyk pomáhá ztraceným dětem

„Velmi se těším na premiéru Fausta a doufám, že se představení bude divákům líbit od zpěvu, přes choreografii až po světelnou scénu. Hraji ďábla Mefistofela, tu stranu zla, která pokouší, škodí a svádí k neřestem. Role je to pestrá a velmi si ji užívám. Jsem vychytralý, lžu, klamu, využívám lidi a věci, abych dosáhl svého, a zradím kohokoli kdykoli, jen abych byl spokojený já. Samozřejmě jen na divadelních prknech,“ uvádí zpěvák Viktor Dyk, který se ve svém životě věnuje mnoha dalším uměleckým aktivitám a mimo jiné se podílí na charitativním projektu Notes 4 Kids.

„Prvním naším počinem v rámci Notes 4 Kids je skladba nazvaná prostě 116 000. Kromě skupiny Notes from Prague, která je tváří projektu, se podílelo spoustu významných hostů, např. zpěvačky Marta Jandová, Monika Bagárová, Dara Rolins či herečtí kolegové Nela Boudová a Igor Bareš. Jsem za to vděčný,” komentuje projekt Notes 4 Kids producent Viktor Dyk.

„V naší společnosti se o problematice unesených nebo ztracených dětí příliš nemluví. Cílem tedy je skrze hudbu oslovit co nejvíce lidí, informovat, vzdělávat a nabádat, aby nebyli lhostejní vůči svému okolí. Únosům nezabráníme, ale možná ukážeme těm méně šťastným, kteří ty hrůzostrašné chvíle zažívají, kam se obrátit a kde hledat pomoc,” dodal Dyk.

Notes 4 Kids je hudebně charitativní projekt, který propaguje krizovou telefonickou linku s názvem Linka Ztracené dítě 116 000. Snahou je upozornit na problematiku ztracených a pohřešovaných dětí, dětí sexuálně zneužívaných a vykořisťovaných a rovněž podpořit činnost O.S. Ztracené dítě, které linku 116 000 provozuje.

Mohou ji využít děti, kterým hrozí nebezpečí, ale také rodiče a všichni lidé, jimž není lhostejná situace kolem nich. Odborníci na lince nabízejí také pomoc v oblasti psychoterapeutické a právní členům rodin potýkajícím se s únosem dítěte. 

Rocková opera Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy tragédie Johanna Wolfganga Goetha je příběhem o síle pokušení, lidské proradnosti, touze po poznání vedoucí k věčnému zatracení, hledání smyslu života a víry v sama sebe. V hlavních rolích se představí Jiří Zonyga a Viktor Dyk.

Premiéra je v pražské RockOpeře naplánována na 11. prosince. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků