Hlavní obsah
Antidivadlo proti hazardu v Plzni Foto: Adéla Jiránková

Hudbou proti hazardu v hlavním městě kultury 2015

Plzeňští umělci se rozhodli podpořit sběr podpisů pro referendum o omezení hazardu v západočeské metropoli, které od května organizuje TOP 09 v Plzni. V úterý 5. srpna se U Branky konala akce Antidivadlo proti hazardu.

Antidivadlo proti hazardu v Plzni Foto: Adéla Jiránková
Hudbou proti hazardu v hlavním městě kultury 2015

Hudebníci David Brabec a Zdeněk Němeček tu zahráli unplugged skladby z Antidivadelních her a pásem. Podporu referenda o zákazu hazardu v Plzni považuje Antidivadlo za věc ryze občanskou. „Situace kolem hazardu se dotýká nás všech a hazarduje s životy mnoha lidí," říká David Brabec.

Plzeňská organizace TOP 09 sbírá podpisy na podporu vyhlášení referenda proti hazardu již od května. Proč je vymýcení hracích automatů tak důležité, vysvětluje Ondřej Ženíšek, předseda regionální organizace TOP 09 a kandidát na primátora města Plzně.

„Gamblerství je v ČR druhou nejrozšířenější chorobnou závislostí hned po amfetaminu. Už pouze částečně rozvinutá závislost představuje velké nebezpečí, hráč už o sobě nerozhoduje, rozhoduje za něj jeho závislost. Gamblerství patří mezi jednu z nesilnějších závislostí srovnatelnou s užíváním tvrdých drog. Navíc až 80 procent gamblerů si někdy opatřuje peníze na svůj návyk trestnou činností,” uvedl Ženíšek.

Další informace naleznete na webu http://www.referendumohazardu.cz/ či na facebooku https://www.facebook.com/referendumohazardu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků