Hlavní obsah
Jana Chládková a Pontiak v zámeckém parku Foto: Lenka Žáčková

Hradozámecké léto láká každou prázdninovou neděli

Na začátku prázdnin se na zámku Hrubý Rohozec rozběhla kola Hradozámeckého léto. Za projektem stojí regionální stanice Českého rozhlasu a Národní památkový ústav. Poslední tři místa jsou: Jindřichův Hradec – 12. 8., Duchcov – 19. 8. a Milotice – 26. srpna.

Jana Chládková a Pontiak v zámeckém parku Foto: Lenka Žáčková
Hradozámecké léto láká každou prázdninovou neděli

Co vás čeká? Ve vyhrazených časech máte šanci projít skvosty architektury, kterými vás provedou známé osobnosti. Na nádvoří si můžete užít koncerty stálic hudebních pódií, ale i soutěžit o desítky zajímavých cen.

Poslední zastávkou Hradozámeckého léta byl překrásný zámek Hrádek u Nechanic, který se v neděli probouzel do pořádného deště. Nakonec se sluncem prozářeným nádvořím nesly melodie a písně v podání Pavla Vítka, Petry Černocké, Marcela Zmožka, Josefa Zocha a Jany Chládkové doprovázené skupinou Pontiac. Zajímavostí rozhodně je, že Marcel Zmožek kdysi jako malý kluk začínal s Buřinkami. Třeba také to, že Pontiac s Janou Chládkovou vystupoval za časů Karla Černocha, ale i to, že se po jeho předčasném odchodu jejich cesty rozešly a letos po dlouhé odmlce se opět sešli na jednom pódiu a ono jim to i po těch letech stále šlape.

Návštěvníci už tradičně udělali skvělou atmosféru. Nakonec přálo i počasí a s úderem dvanácté organizátoři zapomněli i na to, že byli celé dopoledne jako na špagátku, protože několik hodin nepřetržitě pršelo. Průvodcem na zámku se svátečně stal oblíbený herec Ota Jirák. Posluchači ho znají nejen z obrazovky, ale také z rozhlasového pořadu Humoriáda, ale setkat se s ním na zámku všichni považovali za skvělý zážitek. 

A kam se ještě můžete vypravit s regionálními stanicemi Českého rozhlasu? Na rozhlasových vlnách můžete navštívit neuvěřitelných 98 hradů a zámků, které má ve správě Národní památkový ústav. A výlet si můžete udělat ještě na tři místa:

Jindřichův Hradec – 12. 8. 2018

Kdo se na vás bude těšit: hudební uskupení Pontiac, Jana Chládková, Patrik Rozehnal, Petra Černocká, Pavel Vítek, Josef Zoch, Marcel Zmožek

Duchcov – 19. 8. 2018 

Kdo se na vás bude těšit: hudební uskupení Pontiac, Jana Chládková, Patrik Rozehnal, Petra Černocká, Jakub Smolík

Milotice – 26. 8. 2018

Kdo se na vás bude těšit: hudební uskupení Pontiac, Jana Chládková, Patrik Rozehnal, Pontiac, Pavel Vítek, Josef Zoch, Karel Kahovec

Oficiální program je vždy zahájen ve 12 hodin a probíhá do 16 hodin. Přímý přenos je vždy hodinový a pokaždé startuje ve 13 hodin.

Na konci prázdnin na výherce hlavních cen čeká volná vstupenka pro dvě osoby do všech objektů NPÚ na rok 2019, zámecká večeře s Naďou Konvalinkovou, noční prohlídka vybraného hradu nebo zámku s číší dobrého vína a také trojice digitálních fotoaparátů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků