Hlavní obsah
Foto: zámek Loučeň

Hradozámecká noc na Loučeni vyvrcholí svatbou Robina Hooda s Marion

Zámek Loučeň patří mezi ty historické památky, kde se jednou v roce při Hradozámecké noci nezavírá a prohlídky zámku probíhají každou hodinu až do rána.

Foto: zámek Loučeň
Hradozámecká noc na Loučeni vyvrcholí svatbou Robina Hooda s Marion

Těšit se můžete na Prohlídky s kastelánem, Bílou paní, komorníkem, kuchařkou Aninkou nebo čokoládové prohlídky, dětské pro ty nejmenší, aristokratické prohlídky a v neposlední řadě také prohlídky tajemného strašidelného sklepa.

Letošní sezóna, která je zasvěcena romantickým hrdinům, vyvrcholí o Hradozámecké noci ve stylu Sherwoodu.

„Letní sezóna na zámku Loučeň ve zbojnickém duchu s Robinem Hoodem vyvrcholí Hradozámeckou nocí v sobotu 30. srpna. Na co se budou moci návštěvníci těšit? Zlotřilý šerif notthinghamský vyhlásil rytířský turnaj o ruku krásné Lady Marion. Samozřejmě proti její vůli, protože lady Marion tajně miluje hrdinu Sherwoodského lesa. To, že vše dobře dopadne, napovídá i skutečnost, že hlavní událostí večera bude svatba Robina Hooda s krásnou Marion. Loučenští hosté se tak rázem ocitnou v rolích svatebčanů,” uvedla k programu Hradozámecké noci Michaela Janoušková ze zámku Loučeň.

„Kouzelný večer začne úderem 17. hodiny výběrem nejlepších písní z romantických muzikálů Tři mušketýři, Krysař, Kleopatra nebo Drákula. Během letního večera nebudou chybět ukázky šermířských turnajů, osvětlený lanový park, sokolníci, kovárna či dvorní kuchař samotného krále Richarda. V prostorách zahrad bude znít dobová hudba a na zámku budou probíhat až do rána nonstop prohlídky s oblíbenými kostýmovanými průvodci,” dodala Janoušková.

Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s labyrintáriem, unikátní kolekcí 11 labyritnů a bludišť, postavených podle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Krásný letní večer si můžete zpestřit například piknikem v zámeckém parku či prodloužit pobytem v zámeckém hotelu.

Změna programu: Z technických důvodů byl program Hradozámecké noci v retrostylu 80. let na zámku Loučeň změněn na Hradozámeckou noc ve skrytu Sherwoodského lesa. Původní program se posouvá na den státního svátku 17. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků