Hlavní obsah
Velké náměstí Foto: Magistrát města Hradce Králové

Hradecký magistrát se od pondělí otevře veřejnosti

Od pondělí 20. dubna se Magistrát města Hradce Králové otevře veřejnosti. Úřední hodiny budou fungovat v téměř stejném režimu jako před vyhlášením nouzového stavu, využívat by je ale lidé měli stále jen v nejnutnějších případech.

Velké náměstí Foto: Magistrát města Hradce Králové
Hradecký magistrát se od pondělí otevře veřejnosti

Na úřadě platí zvýšená hygienická opatření, zakázán je vstup osobám bez zakrytí dýchacích cest a je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy. Veřejnosti je také k dispozici desinfekce. Zaměstnanci magistrátu města začnou od příštího týdne pracovat ve směnném provozu.

Otevřou se přepážkové agendy jako osobní a řidičské doklady, pokladna, podatelna, a stejně tak bude možné vyřídit si své záležitosti na ostatních pracovištích magistrátu města.

„Nadále všem občanům doporučujeme, aby zvážili neodkladnost svých záležitostí. Doporučujeme kontaktovat předem spojovatelku nebo přímo příslušný odbor a svůj požadavek nejprve telefonicky projednat se zodpovědným zaměstnancem. Společně se pak mohou domluvit, zda je návštěva magistrátu skutečně neodkladná,“ uvedla Markéta Bartušová, tajemnice Magistrátu města Hradec Králové.

„Nesmíme zapomínat, že stále platí mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví zakazující volný pohyb osob, podle nějž lze na úřadech vyřizovat pouze neodkladné záležitosti," dodala.

Například platbu poplatků za odpady nebo psy mohou občané Hradce Králové nechat na později nebo využít bezhotovostního platebního styku. Splatnost těchto poplatků je prodloužena až do 15. července. Po dobu nouzového stavu se také za platné považují občanské průkazy a cestovní doklady, jejichž platnost skončila po 1. březnu 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků