Hlavní obsah
Noční prohlídky - audience u Císaře Karla IV. Foto: Správa hradu

Hrad Karlštejn znovu ožije exkluzivními nočními prohlídkami

Zatímco hradní a zámecké brány se s posledním návštěvníkem zavírají a hrady a zámky žijí vlastním nočním životem, brány hradu Karlštejn se letos již podruhé otevírají zákjemcům a to v rámi unikátního projektu Nočních prohlídek s názvem Šlechtické kratochvíle aneb císařský večer na Karlštejně.

Noční prohlídky - audience u Císaře Karla IV. Foto: Správa hradu
Hrad Karlštejn znovu ožije exkluzivními nočními prohlídkami

V letošním roce se otevřely brány Karlštejna také v nočních hodinách, aby se tak poprvé v jeho historii mohli návštěvníci v rámci nočních prohlídek vrátit c císařem Karlem IV. v čase do roku 1356.

Zájem o noční prohlídky byl tak velký, že se správa hradu rozhodla zopakovat celou akci letos ještě jednou. Již ve středu 3. srpna znovu ožijí na Karlštejně historické osobnosti a zájemci budou mít možnost strávit císařský večer na Karlštejně.  Vstupní brány tak budou otevřeny až od 23.00 hod.  

Císařovu bezpečnost budou opět bedlivě střežit císařští vojáci a císaře samotného jeho osobní garda. Vojenská posádka všem přítomným předvede, že rozhodně nezapomněla umění šermířského. Císařovně budou dělat společnost dámy z jejího fraucimoru. Hradními sály se rozezvučí živá středověká hudba, která doprovodí dvořany při tanci. Myslíte si, že se vám podaří dostat se přes hradního purkrabího Víta z Bítova až k císaři? Přijeďte se sami přesvědčit.

Zažít neopaovatelnou atmosféru nočního hradu a to za přítomnosti jeho zakladatele, českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. je možné 3. sprna každých 30 minut od 19.00 do 23.00 hod.

Noční prohlídky s podtitulem Šlechtické kratochvíle aneb císařský večer na Karlštejně připravila správa hradu v rámci celoročního projektu Oživlé památky, Národního památkového ústavu.  

Vstupenky je možné rezervovat na tel. č. 311 681 617, nebo je přímo zakoupit online na adrese www.hradkarlstejn.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků