Hlavní obsah
Loňský ročník Holešovské Regaty Foto: Petra Svěráková

Holešovská Regata 2012 láká hvězdnou sestavou kapel

Tomáš Klus, MIG 21, Čechomor, Mňága a Žďorp, Backwards (The Beatles Revival), Premier, Jazzubs. To jsou hlavní hvězdy, které vystoupí na letošním, už druhém ročníku rodinného festivalu Holešovská Regata 2012.

Loňský ročník Holešovské Regaty Foto: Petra Svěráková
Holešovská Regata 2012 láká hvězdnou sestavou kapel

Festival se uskuteční v sobotu 23. června. Stejně jako vloni také tentokrát proběhne v krásných prostorách zahrad holešovského zámku. Na tuto akci si mohou lístky zájemci kupovat v předprodeji od 8. února.

„Festival záměrně nenazýváme rockový ani hudební. Je to především festival rodinný. Našim cílem je nabídnout celodenní zábavu dětem i dospělým všech věkových kategorií. A hlavním kritériem je, aby se v areálu za doprovodné akce pro děti i dospělé neplatilo nic navíc,“ říká Michal Žáček z Agentury Velryba, která akci pořádá spolu s Městským kulturním střediskem Holešov. 

Kromě hudby totiž čeká návštěvníky celá řada doprovodných akcí. Těšit se mohou na soutěž netradičních plavidel a na Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. „Novinkou bude letos přejezd lávky ve dvojicích s trakařem. S vodním kanálem ale letos ještě překvapíme, nebudeme všechno prozrazovat dopředu, aby se návštěvníci měli na co těšit,“ dodal tajemně Michal Žáček.

Další doprovodná akce, která bude nová a naprosto netradiční, bude nabídka občerstvení v areálu. „Nabídnout párky, pizzu nebo gyros umí každý. My letos nabídneme cestu mezinárodní kuchyní, aby návštěvníci měli také kulinářský zážitek,“ láká Michal Žáček. Lidé tak ochutnají například africký guláš nebo thajské speciality za lidové ceny.

Pořadatelé chtějí, aby festivalem nežily jen prostory zahrad holešovského zámku, ale také široké okolí města. „Pevně věříme, že nám bude počasí tak jako vloni přát. Letos nabídneme návštěvníkům v rámci festivalu jako novinku zdarma vstup nejen na místní koupaliště, ale také zpřístupníme další zajímavé věci,“ doplnil ředitel MSK Holešov Pavel Chmelík. Zájemci si tak budou moci prohlédnout největší výstavu Josefa Lady na zámku, kde budou také interaktivní dílny.

„Novinkou bude letos kromě jiného i malé muzeum kovářství. Holešov má jedinou středověkou kovárnu v původním stavu včetně podzemní chodby, toto všechno si mohou lidé prohlédnout,“ informoval Pavel Chmelík.

Loňský ročník, přestože byl první, se u veřejnosti setkal s obrovským úspěchem. Do Holešova přijelo více než pět tisíc lidí. Jedním z návštěvníků byl také starosta Holešova Zdeněk Janalík. „Bylo to pro mě velice příjemné překvapení, atmosféra byla skutečně rodinná. Zahrada zámku ožila tak, jak jsme si představovali. Lidé leželi na trávě, tancovali, hráli si. Tak jako oni i já jsem byl z akce nadšený,“ říká Janalík.

Vstupné v první fázi předprodeje bude stejné jako v loňském roce, zvýhodněné bude opět rodinné vstupné. Pro ty, kteří budou chtít v Holešově přespat, budou připravené dvě louky určené ke stanování.

Podrobné informace mohou zájemci získat přímo na stránkách festivalu www.holesovskaregata.cz.

Vstupenky jsou  prodeji v obvyklých předprodejích a v prodejní síti TICKETPRO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků